Magisch Kerstconcert in onze parochiekerk DE SCHANSEKNUPPELS :Mededelingen: Op zondag 18 december vindt in onze Matthiaskerk weer een heel bijzonder kerstconcert plaats onder de aansprekende titel 'The magic of Christmas'. Het is al weer het derde kerstconcert nieuwe stijl, waarvan de organisatie in handen is van de fanfare Dorpsklank. Twee jaar geleden gooide de fanfare het roer om. Men wilde meer verrassing en meer variatie in het kerstconcert. Er werd gekozen voor een compleet andere opzet, die door het talrijke publiek zeer op prijs gesteld werd. Ook dit jaar heeft de organisatie weer een heel verfrissend programma in elkaar gezet. Vanaf 18.30 uur speelt een koperensemble in Dickens-stijl bij de entree van de kerk. Bezoekers worden door een heuse kerstman naar hun plaats begeleid en kunnen vervolgens genieten van het prachtige samenspel van keyboard en gitaar. Om drie minuten voor zeven beginnen de klokken te luiden en om klokslag zeven uur maken de dirigenten hun entree. Dan volgt een uitermate boeiend non-stop programma, waaraan behalve de fanfare Dorpsklank o.l.v. Geert Nellen, eveneens deelnemen in een gezamenlijk optreden het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor o.l.v. Joop Simons. Zij worden aan het orgel begeleid door Piet Kuijpers. De jeugdige inbreng wordt geleverd door het kinderkoor Cajeko o.l.v. Ria Maes, het leerlingenorkest o.l.v. Will Jacobs en een blokfluitgroep. Gasten zijn dit jaar Wouter van den Eerenbeemt, Yvonne Philipsen en Peter van de Water. Yvonne Philipsen begon haar zangcarrière in Veulen. Vanwege haar mooie stemgeluid werd ze in verschillende dorpen gevraagd voor het zingen in huwelijksmissen en tenslotte kwam ze als leadzangeres terecht bij de band Steinway. Ruim tien jaar maakte ze hiervan deel uit, totdat de geboorte van haar eerste kind en het eigen bedrijf alle aandacht vergden. Het is de tweede keer dat ze deelneemt aan het kerstconcert te Castenray Wouter van den Eerenbeemt komt uit een echte muziekfamilie. Reeds op zijn achtste beoefende hij naast zang ook het blokfluitspel en vervolgens bekwaamde hij zich op de piano. Hij was jarenlang lid van het Jongerenkoor Sevenum, later Vocal Connexion geheten, waarvan hij behalve solist ook voorzitter en dirigent is geweest. Momenteel is hij toetsenist bij de Big Band Noord-Limburg en bij de Heger Walter Band. Vorig jaar nam hij als zanger/pianist met de zanggroep Cinco Voces deel aan een kerstconcert in Horst en dit jaar levert hij een dus een belangrijke bijdrage in Castenray. Peter van de Water is al vanaf zijn zestiende levensjaar actief in de muziek met verschillende bandjes en duo's en als solist. De podia die hij betrad, variëren van kerken in Limburg tot het Vrijthof in Maastricht. Momenteel werkt hij als troubadour bij de Kasteelboerderij te Horst, geeft gitaarles bij stichting De Tiendschuur en treedt zowel solo, als met zijn duo Attitude op in de regio. Onlangs bracht het duo een Limburgstalige CD uit in het kader van hun 5 jarig bestaan. Alle deelnemers staan ook dit jaar weer borg voor een sfeervolle en sprankelende uitvoering. Heel bijzonder is dat de muziek van het kerstconcert, evenals de afgelopen twee jaar, ondersteund wordt door een powerpointpresentatie. Een streling dus voor oor en oog. Aan het eind van het kerstconcert, dat voor eenieder gratis toegankelijk is, krijgt elke bezoeker ook nog een toepasselijke attentie. Omdat het aantal zitplaatsen beperkt is, is het aan te raden tijdig aanwezig te zijn. Voor diegenen die zich op hebbeb gegeven voor het helpen bij de rij vereniging staat het werkschema bij de publicatie van LRV de Eendracht -4-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 4