Geachte spaarkas leden, Dat vader onderwijzer wilde worden was voor de familie VoIIebergh mooi meegenomen.De zaken gingen wel voorspoedig, zeer voorspoedig zelfs, maar de tijd tussen de twee wereldoorlogen was een onzekere tijd van enorme inflatie en werkeloosheid. Het was een meevaller dat er één gezin minder uit de familieruif hoefde te eten. Daar kwam nog bij, dat vader niet zo handig was en waarschijnlijk zijn eigen kostje als meubelmaker nauwelijks had kunnen verdienen. Ik herinner me maar al te goed, dat we vroeger thuis als enig gereedschap een hamer en een nijptang hadden, waarmee we kromme spijkers konden verwijderen en recht kloppen. Andere spijkers hadden we trouwens niet! Op 29 april 1920 werd voor notaris Pluymaekers de akte verleden van de vennootschap onder firmanaam M.J. VoIIebergh en Zonen. Die zonen waren mijn Ooms Jan, Pierre en Frans. Met de beide zussen, tante Mina uit Oss, Tante Anna (Tantan) en de jongste broer, Herman werd een financiële regeling getroffen. Vrijdag 30 december 2005, willen wij graag samen met jullie de nieuwe bierbrouwerij van Grolsch in Boekelo bezoeken. Hiervoor kunt u zich opgeven in het café voor 30 november. Wij beginnen de dag om 10:30 uur, de bus vertrekt om 11:00 uur. In de bus zal u niet omkomen van de dorst. Om 14:00 uur worden wij verwacht bij de Grolsch brouwerij, waar wij met een drankje ontvangen zullen worden. Vervolgens zal er in groepen de brouwerij bekeken worden. Na de rondleiding zullen wij nog enkele consumpties nuttigen en gaan we weer richting de Koster, waar de snert al zal staan te pruttelen. Na de snert krijgen jullie nog 1 consumptie van ons en sluiten we de trip af. Dus leden van de spaarkas geef u op voor 30 november. Voor leden die zich opgeven voor 30 november is de trip gratis. Na 30 november kunnen niet-leden van de spaarkas zich aanmelden voor de overgebleven plaatsen. Kosten hiervan zijn 25,- p.p. Leden van de spaarkas die zich na 30 november opgeven betalen 15,- p.p. We hebben 50 plaatsen en VOL VOL. Pieter en Judy 7- Een foto uit 1913. V.I.n.r.: Herman VoIIebergh; Grad de Ponti; mevrouw De Ponti; Lei Nelissen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 7