Bezoek aan het Pakhuis van Sinterklaas -15- R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Sinterklaas in de Wis Afgelopen zondag hebben we genoten van het sinterklaasbezoek aan Castenray. De complimenten aan de leden van de oudervereniging die dit feest voorteffelijk hebben georganiseerd. Dank aan iedereen die heeft meegeholpen om er een fijne sinterklaasmiddag van te maken. Voorleeswedstriid op school Ilse Claessens is dit jaar de voorleeskampioen van 'De Stek'. Op zaterdag 28 januari mag ze meedoen aan de lokale voorleesdag, die wordt gehouden in de bibliotheek van Venray. Sinterklaas op school Hij komthij komt Maandagmorgen 5 december bezoeken Sint en de Pieten onze school. Vrii op 6 december Dinsdag 6 december hebben alle leerlingen vrij. We wensen iedereen een fijn sinterklaasfeest. Speelgoed De leerlingen van groep 1,2,3 en 4 (basisgroep 1 en 2) mogen, als ze dat graag willen, woensdagmorgen 1 cadeautje dat ze van Sinterklaas hebben gekregen mee naar school nemen om mee te spelen. Uiteraard is dit voor eigen risico, en het is daarom verstandig om het speelgoed van naam te voorzien en er op te letten dat het niet te kwetsbaar is of uit te veel losse onderdelen bestaat! Adventsvieringen Deze week hebben we het eerste adventskaarsje aangestoken op de mooie adventskrans. Donderdag 24 november 2005 brachten de kinderen van groep 3 en 4 een bezoek aan het Pakhuis van Sinterklaas. Het Pakhuis bevindt zich (tijdelijk) in Het Limburgs Museum. Onder begeleiding van 6 ouders en twee leerkrachten vertrokken we met de trein naar Venlo. Een ervaring/excursie op zich. Zelf je kaartje stempelen op het perron. Passagiers die ook met de trein gaan zie je genieten van die vrolijke, een beetje zenuwachtige kinderen. In Venlo moeten we veel trappen lopen, eerst naar beneden,dan weer naar boven. Kom je buitendan zie je het Pakhuis al. Enkele keren oversteken...,en wie stond er naar ons te zwaaien? Zwarte Piet!! Binnen was het echt leuk. Eerst een kapotte computer, maar alles kwam goed. Daarna pakjes inpakken, speelgoed van vroeger zoeken, pakjes door de schoorsteen gooien, een dominospel spelen en tot slot dansen. Op een video kon je zien hoe het moest en de pieten deden ook mee. Omdat iedereen alles zo goed gedaan had, kreeg elk kind een Pietendiploma én een zakje strooigoed. Blij en voldaan vertrokken we naar hetstation. Daar aangekomen op perron 3 hoefden we nog maar even op de trein te wachten. De timing bleek perfect!! Een heerlijk, gezellig, en een beetje spannend uitstapje!!! Er zijn foto's gemaakt. Waarschijnlijk kun je ze bekijken op de website van "De Stek".

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 15