Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 24 oktober 2005 1. Opening 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 26 september 2005 Ad. Rondvraag; Ben van der Sterren merkt op dat de brief m.b.t. de Wis uit naam van de Dorpsraad verzonden zal worden en niet op persoonlijke titel. 3. Notulen dorpsradenoverleg d.d. 4 juli 2005 Ad. kosten DOP; uitbetaling van de gemaakte kosten laat nog op zich wachten 4. Ingekomen stukken en mededelingen a) VKKL; Delene Steegs en Bartel Raaijmakers hebben het congres van de VKKL bezocht (leefbaarheid in het Friese Tynwalden). Delene geeft een samenvatting. Zie ook de site www.skewiel-tvnwalden.nlEventuele presentaties gaan via Zij-actief. b) Speldjesregen; de gemeente is voornemens om personen die zwerfafval opruimen te belonen met een speldje. De dorpsraad zal een inwoner aandragen. c) Uitnodiging de Hoefslag; Een delegatie zal naar de opening van het gemeenschapshuis van Veulen gaan. d) Horsterweg/herinrichting kom; op korte termijn is de eerste afspraak met de gemeente om de plannen te vernemen. e) Circuit de Peel; De provincie had voor opschudding gezorgd door de plannen rondom het circuit bekend te maken. Het circuit ligt nu in de Ecologische Hoofdstructuur en zal voor het eind van het jaar moeten sluiten tenzij er een haalbaar alternatief is. Het alternatief zou gelegen zijn aan de Sinnesstraat. Het nadeel van deze locatie is dat dan in ieder geval 3 dorpen last hebben van het circuit. Wethouder Theunissen heeft in een spoedoverleg tussen gemeente Venray en de dorpsraden van Oirlo, Oostrum en Castenray laten weten voorstander te zijn van dit circuit. Verder wordt er vanuit de gemeente gegarandeerd dat er niet meer dan 50 Db geluid zal vrijkomen te meten over 24 uur! Verder willen ze er een multifunctioneel outdoorcentrum van maken. Te denken valt hierbij aan o.a. klimactiviteiten. f) Woningbouw; dankzij het protest van een koper wordt er geen sloot tussen de weg en de huizen aangelegd, maar zal een andere sloot breder gemaakt worden. 5. Verslag commissie en werkgroepen a) JOP; Het dak van de JOP moet hersteld worden. De gemeente wordt hierover geïnformeerd. Helaas worden er nog regelmatig onregelmatigheden geconstateerd bij de JOP plek. b) CWK; er is een aangepaste welstandnota. Dit houdt in, dat er bij de gemeente kant en klare tekeningen liggen van bijv. dakkapellen die zonder vergunning gemaakt mogen worden. 6. Werkzaamheden dorpsraad Gerrit Strijbos zal in de toekomst bij feesten de vlag plaatsen. De verdeling van de werkzaamheden zal in de Schans en op de website geplaatst worden. 7. Rondvraag Ger Smits (de Wis) geeft aan dat het gesprek met de gemeente gepland staat voor 7 november. Het is zaak dat de gemeenteraad bekend is met de noodzaak van de verbouwing (en dus de financiële ondersteuning). De eerste berichten zijn dat de gemeente alleen 17.000,00 voor de noodzakelijke vervangingen ter beschikking wil stellen. Voor verdere sponsorbijdragen is het van belang dat de gemeente een bijdrage doet. Bij andere sponsoren is het van belang dat het gebouw in eigendom is. Het advies van de dorpsraad is om meer de publiciteit te zoeken. Op 7 november is er een openbare vergadering waarin het bestuur van de Wis de stand van zaken bekend zal maken. 8. Sluiting -10-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 10