De primeur Wat göt dur namelik gebeuren? Vurrige waek kondigde wej enne primeur an vur ut Verlovingsbal op zondag 13 november. Toen koste wej nog nie verklappe wat den primeur ien zeuj halde, umdat de organisatie nog nie wietzat roond was. Ienmiddels begint ut dur op te lieke dat alles goed keumt. Dizze Carnaval wördt newe ut Bruudspaar van groeëte meense ok en Kienderboerebruudspaar uutgeroepe. Ut göt um kiender van groep 3 tot en met 6 van de schol. Dit kienderbruudspaar zal gon trowwe op Carnavals dinsdag op ut kienderbal. Hoe alles precies ien zien waerk göt, dor kriege de kiender en de elders van die groepe van de waek en briefke van. Warde gillie al nejschierrig wie ut groeëte bruudspaar van de Haorsterweg zeuj wörre? Now hedde dus nog en reeje mier um nor ut Verlovingsbal te gaon. Ienmiddels gonst ut al van de geruchte wie dur van de Haorsterweg wil, zal of mot gon trowwe. Hier en daor is zelfs al opgevange dat ut Bruudspaar van de verkierde kant zal zien. Nog mier primeurs???????? Ut Verlovingsbal is zondag 13 november ien De Schanseschop en begint um 16.11 uur. As ge dur bej ziet wette alles uut de urste hand. -16- DARTSCOMPETITIE Rick Heidens Rosalie Roel Hoeymakers Ruud v Gaal Niek Strijbos Hans Nieweg Rob Weijs Wout Buddiger Tom Strijbos Rene Steeghs Michiel Houwen Johan Smits UITSLAGEN: top 5 uitgooi 180's Patrick Kleeven - Roel Hoeymakers 0 - 6 Hans 132 Wout Toon Bongers - Ruud v Gaal 4 - 2 Wout 118 Dirk Arts - Roger Weijs 1 - 5 Mike 90 Roger 88 PROGRAMMA: 28 okt. Roger 84 ^/VSE^ Stxaot

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 16