Arts godshuis bij elkaar en waren de commentaren niet van de lucht. En ook in de dorpscafés (toen nog vier in aantal) werd het thema uitvoerig besproken en liepen de gemoederen na het zoveelste citroentje met suiker vaak heel hoog op. En er vond uiteraard een regelmatige lobby plaats bij de rector en het bisdom. Dit vele gepraat en gemopper oogstte effect, want in 1929, nog voordat Castenray een zelfstandige parochie werd, verkreeg het dorp het recht van dopen en begraven. Het recht van trouwen kwam in 1933, toen Castenray een zelfstandige parochie werd. Veel belangstelling voor Open Monumentendagen Afgelopen weekend hebben ruim 170 belangstellenden in het kader van de landelijke Open Monumentendagen onze kerk bezocht. Omdat het thema dit jaar was 'Geloven in monumenten en liefst 50 religieuze monumenten in onze gemeente te bezichtigen waren, overtrof de belangstelling ver onze verwachting. In de kerk hadden we in samenwerking met het kerkbestuur een kleine expositie ingericht in de voormalige kinderkapel, maar centraal stonden uiteraard het kerkgebouw en de onlangs gerestaureerde, gebrandschilderde ramen. IPSSSiÜ Vooral de bezoekers van buiten Castenray waren zeer geïnteresseerd in de geschiedenis van onze kerk, de gebrandschilderde ramen op het priesterkoor, het verhaal achter ons Heilig Hartbeeld voor de kerk en de wijze waarop Matthias en Brigida hier vereerd werden. Zeer in trek was ook de klim tot boven de gewelven, waar men de 15e eeuwse houten dakconstructie van het priesterkoor en de naoorlogse balkenconstructie van het kerkschip kon bekijken. Over het algemeen was ook iedereen zeer gecharmeerd van onze kerk, die er na de grote restauratie weer tiptop uitziet. Beide dagen zijn zonder meer geslaagd te noemen en het is fijn te weten, dat zoveel mensen oog hebben voor ons religieus erfgoed. We willen dan ook alle bezoekers en allen die meegewerkt hebben aan het welslagen van dit Open Monumentenweekend van harte dank zeggen. LAAT BU UW VERDRIET ONZE ZORG EEN TRgpST ZEIN -13- WM Met veel aandacht werden in de voormalige kinderkapel de foto's en uitgestalde kerkschatten bekeken. Foto's JS. MÊ mtm begrafenis en crematie onderneming foMj Ai''., A Ir. /Ma rijkestraat la 5802 BV Venray telefoon 0478 55 01 50 Venrayseweg 104 5961.AJ Horst telefoon 077 398 70 99 zijn day en nacht berei kbaar onder telefoonnr. 0478 550150

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 13