Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray Onderwijsperikelen in Castenray - deel 4 Vandaag, woensdag 7 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 9 september: Opening Open Monumentendag om 19.45 uur in de St. Petrus Bandenkerk te Venray. Vanaf 21.00 uur samenzijn in Boerderij 'De Clockert' Raadhuisstraat 36 Venray. Op 10 en 11 september zijn de Open Monumentendagen met als thema: Religieus erfgoed 'Geloven in Monumenten'. Zaterdag 17 september: Viering 50-jarig bestaan kring Venray van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap in de foyer van de Schouwburg Venray Tijdstip 13.00-16.30 uur. Donderdag 29 september: Presentatie van het boek '100 Jaar psychiatrie in Venray' in de schouwburg van het St. Anna. Aanvang 14.00 uur. Zaterdag 8 oktober: Lotgenotencontactdag Stg. Deportatie Noord- en Midden-Limburg in De Wis van 14.00-17.00 uur. Boerengezegden 0 Kaöster en pestoeër motte mekaar verdrage as spek en koeël. 0 Da's kaösje vur fikkie! 0 Dén stót ien 't osseboëk! (Als iemand dertig jaar wordt en nog niet getrouwd is>) Ge kunt gén paerd loeëpend beslaon. (Goed werk heeft tijd nodig.) 0 "Vergaete is meenselek", zaej d'n boer en toew zocht hij nor zien paerd, wiel hij d'r óp zaat. -2 De Castenrayse leerlingen aan de lagere school te Oirlo in 1921. Eerste rij onder v.I.n.r. Jac Kuijpers, Wies Cremers, Grada Cremers, Truus van Rhee, Mien Philipsen, Bertha Rambags, Anneke Rambags, Grad Verstegen, Teng Dinghs (Ties zn), Marietje Friezen (met wit pelsje), Toon Steeghs, Jan Rambags, Sjang Steeghs. 2e rij: Lien Cremers, Maria Janssen, Triena Janssen, Liena Kuijpers, Truus Dinghs, Maria Cremers, Cisca Philipsen, Hanna Donders, Tonnie Stiphout, Anneke Friezen, Maria Verstegen, Maria Dinghs, Dora Dinghs, Bertha Weijs, juf De Ponti, meester Peters. ticfjting fjeemfcunötg 6enootscf)« tostenrqy

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 2