Onnodig vrachtverkeer weren uit de bebouwde kom van Castenray. CP& -19- De Dorpsraad van Castenray heeft de gemeenteraad van Horst aan de Maas gevraagd het probleem van het onnodige vrachtverkeer door de bebouwde kom van Castenray, op te lossen. Sinds medio 2003 is de hoeveelheid vrachtverkeer enorm toegenomen. Het gaat met name om vrachtverkeer van en naar de nevenvestiging van Heveco aan de Dr. Droessenweg te Meterik. Het probleem is in 2003 ontstaan. Bewoners van de Molengatweg in Horst klaagden over het vrachtverkeer van Heveco, dat via de Meterikseweg, de Molengatweg en de Kempweg naar de Schadijkerweg en Dr. Droessenweg te Meterik, reed. Dat verkeer zorgde voor veel overlast, waardoor de verkeersveiligheid in het gedrang kwam. Als oplossing is toen bedacht dat het desbetreffende vrachtverkeer voortaan maar omgeleid moest worden via Castenray. Over deze oplossing is de dorpsraad van Castenray overigens nooit geïnformeerd Was er aanvankelijk sprake van 10 a 15 vrachtwagens per dag, de laatste maanden is dat toegenomen tot enkele tientallen per dag en dat gedurende 6 en soms wel 7 dagen per week. Die grote hoeveelheden vrachtverkeer zorgen er niet alleen voor dat er schade ontstaat aan wegdek en bermen, maar vormt ook een grote inbreuk op de verkeersveiligheid. In 2006 wordt de bebouwde kom van Castenray ingericht als 30-km zone. Die herinrichting is juist bedoeld om de verkeersveiligheid te vergroten. Een voortdurende doortocht van vrachtwagens, die daar onnodig zijn, past daarin niet. Sterker nog: het terugdringen van de hoeveelheid vrachtverkeer is een essentiële voorwaarde om de verkeersveiligheid te verbeteren. Het probleem van het vrachtverkeer is diverse malen bij de gemeente Venray aan de orde gesteld; helaas zonder enig resultaat. Toen de Dorpsraad vernam dat er concrete plannen waren om de kruising Tienrayseweg-Venrayseweg-Lindweg in Horst opnieuw in te richten, was er een mooie aanleiding om de gemeenteraad van Horst aan de Maas om een oplossing te vragen. Immers, het is van oorsprong een probleem dat binnen de grenzen van de gemeente Horst aan de Maas is ontstaan en die gemeente is dan ook de eerste om voor een oplossing te zorgen. De Dorpsraad van Castenray wil echter niet dezelfde fout maken als de gemeente Horst aan de Maas door het probleem maar simpelweg te verschuiven. De Dorpsraad heeft voorgesteld om de mogelijkheden te onderzoeken tot het verharden en doortrekken van de Schengweg tot aan de Venrayseweg te Horst. Uiteraard zal de Schengweg en in het verlengde daarvan ook de Kempweg, moeten worden aangepast en zal de rijbaan moeten worden ingericht voor zwaar vrachtverkeer. Naar het oordeel van de dorpsraad levert dit wel een aanzienlijke verbetering van de verkeersveiligheid op. Niet alleen voor de inwoners van Castenray, maar ook voor die van Horst en Meterik. De gemeente van Horst spreekt binnenkort over dit voorstel. Op 29 juni a.s. in de raadscommissie Milieu Verkeer en op 19 juli a.s. in de gemeenteraad. Uiteraard zal de Dorpsraad die discussies nauwgezet volgen en wordt u over de uitkomsten ervan geïnformeerd. De brief die de dorpsraad heeft gestuurd naar de gemeenteraad van Horst aan de Maas kunt u downloaden via de website van de dorpsraad.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 19