Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 1 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 oktober: Lezing in De Wis door Gérard Lucassen uit Geijsteren. Thema: Oude veld- en boerderijnamen in Castenray. Aanvang 20.30 uur. Boerengezegden Groeëte parade, klaen garnizoen. (Het lijkt heel wat, maar het is meer uiterlijke schijn.) 0 Dén zal ik 's efkes de gros wissele! (Die zal ik eens even de mantel uitvegen!) 0 'n Kruuske d'r durdoën.(De rekening vereffenen.) 0 Enne löjje voerman spent liever uut as ien! 0 Baeter 'n luus ien de pan as gén vet (Beter iets dan niets.) Uit de parochiekroniek Na de indrukwekkende oorlogsherinneringen van Toon Vollebergh vervolgen we onze berichtgeving met het restant van de gegevens uit de parochiekroniek. Deze handgeschreven kroniek houdt helaas op met het jaar 1962. 1959 20 Jan. herdenkt de Boerinnenbond haar 25 jr. bestaan. Na 'n avondmis tot dankzegging heeft de feestel. Herdenking plaats in het parochiehuis, waar "n uitgebreide koffietafel de gebruikelijke eer wordt aangedaan door leden en genodigden. Mej. Kleuters, de consulente v.d. Dioc. Boerinnenbond, houdt de feestrede en diverse genodigden spreken hun woorden van gelukwensch en waardering. In deze dagen werden ook de nieuwe ramen geplaatst, de ramen geschonken door de parochianen bij gelegenheid v.h. 25 jr. priesterjub. v.d. Pastoor (pastoor Geurts JS) en het 25 jr. bestaan v.d. parochie. De kunstenaar is Hans Truyen. 2 Febr. O.L.Vr. Lichtmis wordt T nieuwe Boerenbondsgebouw, reeds in Sept. in gebruik, ingezegend door de Pastoor. 's Avonds in T patronaat de gebruikelijke feest- koffietafel en sprekers.Dat de leden niet alleen belangstelling hebben voor de stoffelijke dingen, bleek uit de groote deelname aan de retraite v.d. kring Venray. Elf personen, vnl. uit KL Oirlo, beklommen daags na t feest de Manresa berg. 27 Febr. Kapelaan Heymans uit Afferden spreekt de jeugd vanaf 17 jaar toe. 14 April. Mart. Kuypers herdacht dat hij 25 jaar het kostersambt heeft waargenomen. ~s Morgens 'n H. Mis van dankzegging. De gehele dag door had hij vele gelukswenschen in ontvangst te nemen. De Z.E.H. Pastoor had onder de H.H. Missen op de Zondag tevoren dit jubileum aangekondigd, de loftrompet gestoken en z'n waardering uitgesproken t.a.v. de persoon en 't werk v.d. jubilaris. Bij gelegenheid van 'n koffietafel ten huize van de jubilaris, waarbij het kerkbestuur en anderen aanwezig waren uitgenodigd, werd namens de parochie en kerkbestuur "n enveloppe met f 200.-inhoud overhandigd 10 Mei. Onder gunstige weersomstandigheden wordt onder grote deelname de jaarlijkse bedevaart naar Tienray gehouden. 28 Juni. 17 Kinderen doen vandaag hun Eerste H. Comm. en 20 kinderen de Hernieuwing der Doopbelofte. Voor deze laatste werd door E.P. Stokman O.F.M. een triduum gehouden. 5 Juli. De handboogschutterij herdacht haar 40 jr. bestaan met 'n H. Mis tot dankzegging, met 'n feestvergadering aan de vooravond en 'n groot concours op deze en vlg. Zondag. Dat deze oude sport T nog doet, ook in deze moderne tijd, bewijst de belangstelling van de jeugd hier ter plaatse voor haar vereniging, alsmede de grote deelname uit de prov. Brabant en Limburg, aan het concours. -6- ticfjting fjeemfiunötg 6enootscf)a Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 6