Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Zeer geslaagde kruisweg Iedereen die meegewerkt heeft aan de 'levende kruisweg' en aan de oprichting van het veldkruis aan de Lollebeekweg/Steegkamp zeer bedankt! Het was geweldig! Woensdag 6 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Ik smaer örst mien aege kroewagerad en dan pas dat van andere. 9 Alzelaeve juks hebbe. (Altijd geldgebrek hebben.) 9 Van veur ennen bult, van aachter ennen bult, niemes zuut zien aege schuld! 'n Brödje ien d'n aove schiëte. (Een boterham eten.) Zwetse en ien de boks schiete, kunde zittend doen. Wat was het een spectaculair en prachtig gebeuren, de 'levende kruisweg' en de oprichting van het veldkruis aan de Lollebeekweg! Onder regie van Piet Kuijpers hebben de acteurs en actrices zich meer dan uitstekend van hun taak gekweten. Een uitmuntende vertolking van de Christusrol door Thijs Arts, maar ook de overige rollen werden vol overtuiging en perfect gespeeld. En wat een prachtige ondersteuning van de koorleden onder leiding van hun dirigent Joop Simons. De Romeinse soldaten te paard en de trommelaars maakten het plaatje compleet. Het gebeuren mocht zich verheugen in zeer veel belangstelling en ook de pers was goed vertegenwoordigd. Door de aanwezigheid van een camerateam van SBS 6 werd onze levende kruisweg zelfs landelijk nieuws. Voor een overzicht verwijzen we u verder naar de regionale bladen. Te zijner tijd zullen we in De Wis de gelegenheid bieden op groot scherm de video-opnamen van Will Janssen te bekijken. Ook kunt u dan de gemaakte foto's bekijken en eventueel bestellen. Kleding koorleden, voor zover nog niet gedaan, a.u.b. inleveren bij Jac Vennekens. Overige bijbelse kleding inleveren bij Jan Strijbos. Velen hebben een steentje bijgedragen aan de uitvoering van de kruisweg en de oprichting van het veldkruis. Te veel om iedereen persoonlijk te noemen, al zou dat meer dan verdiend zijn. Daarom zeggen we: Oorlogsherinneringen Op 5 mei 2005 is het precies 60 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd van het Duitse juk. De komende weken publiceren we in een aantal artikelen de oorlogsherinneringen van onze oud dorpsgenoot Toon Vollebergh uit het Brabantse Helvoirt. Toon is een zoon van meester Vollebergh, die van 1922 tot 1954 hoofd van de lagere school was in Castenray. Toon vertelt: "Ik ben geboren 05-11-1928 om 23.45 uur te Castenray. Mijn tweelingbroer Pierre volgde op 06 11-1928 om 00.15 uur. We zijn nog gedoopt in Oirlo, want Castenray werd pas in 1933 een zelfstandige parochie. Pierre stierf op 29 maart 1933 aan longontsteking en werd als een der eersten op het kerkhof van Castenray vlak bij de ingang begraven. We verhuisden nog in datzelfde jaar naar ons nieuwe huis naast het kerkhof. Na de lagere school ging ik naar de mulo in Venray, deed eindexamen in 1944 en slaagde in 1948 voor de onderwijzers-akte in Roermond, waarna ik 3 maanden voor de klas stond in Venray-Heide. -13- ticfjtmg fieemftunStg fcenootscfja Castenrq?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 13