Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Donderdag 24 februari: Vergadering Comité Restauratie Kerk bij Pieter Maes. Aanvang 15.00 uur. Vrijdag 25 februari: Opening Expositie 125 Jaar Peel en Maas in 't Freulekeshuus. 17.00 uur. Maandag 28 februari: Vergadering Lokaal Historisch Platform in De Kemphaan Venray. 20.00 uur. Woensdag 2 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zondag 6 maart: Viering voltooiing restauratie kerk. Plechtige H.Mis om 13.30 uur met aansluitend expositie in de Wis. Zaterdag 19 maart: Zegening veldkruis, corpus en bidstoel na de mis van 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur vanaf de kerk. Boerengezegden 'n Paerd en 'n vrow zuukte doon bij huus. Wie gén paön hit, hit ok gén land! (Paön is onkruid.) Dat is schaeve Pétrannes. (Zei men voor iets dat scheef was.) Wie luustert an de wand, huuërt zien aege schand! ©Wij hale öw, ien de naam van God de Vader, as gij gén bier lust, dan dreenkte mar water. Wij hale öw, ien de naam van God de Zoeën, as gij goed waerkt, kriegde mit Posse ow loeën. Wij hale ow, ien de naam van d'n Heilege Gieëst, da'che hier behandeld wert as meens en nie as bieëst. Wij hale öw, ien de naam van d'n Hieëre, wache nie kent, mot d'n boër öw lieëre. (Dit versje zong men vroeger, wanneer een nieuwe knecht of meid werd aangesteld. Al zingend liep men om de nieuwe knecht of meid heen. Betrof het de meid, dan streken de deelnemers stiekem langs de 'haol' of 'haolketting'. De 'haol' was het getande blad waaraan de grote ketel boven het open vuur hing. Met de roetvinger streek men vervolgens langs de meid haar gezicht. Van de knecht werd verwacht dat hij in het naburige café zou trakteren op een glas bier.) Uit de parochiekroniek 1957 De medische missieactie, de Memisa, krijgt ook in onze parochie haar kans in de jaarlijkse kerkdeur collecte, die o.a. verleden jaar f 90.-, en nu op Zondag, 20 Jan., het mooie bedrag van f 95.- opbracht Zondag 24 Febr., onder het Lof, plechtige opdracht van de aspirantleden van de jongens en meisjes congregatie. 22 Jongens en 31 meisjes deden de opdracht, welke werd voorbereid door 'n triduum, gegeven door Z.E.P. Bours v.h. Oblatenklooster uit Sevenum. Zondag 17 Maart. Collecte voor de Gelielmus Kerk in Maastricht, de feestgave van het Bisdom aan Z.H. Ex. Mgr. Lemmens, bij gelegenheid van het 25 j. Bisschopsjubileum. Het aandeel van onze parochie is het mooie bedrag van f252.50 Terwijl 19 Mrt. Te Roermond het Zilveren Bisschopsjubileum wordt gevierd met groote luister, herdenkt onze parochie dit feit met het zenden van telegr. Gelukswenschen en het opdragen van 'n plechtige Avondmis tot dankzegging. 19 Mrt is ook de dag waarop Eerw. Br. Godefridus Philipsen de plechtige professie doet. 24 Mrt. Houdt het plaatselijk Comité van het Dekenaal Sociaal Charit. Centrum weer een oriëntatie- contactavond in het parochiehuis. Spreker is dokter v.d. Hombergh uit Venray, met V onderwerp: De vorming van geestelijk bezit, n waardevast pensioen Deze bijeenkomst, die behoorlijk belangstelling had, werd opgeluisterd door het Gemengd Zangkoor. Tot slot werd nog 'n filmpje gedraaid. J& 8&w ►ttcfjting fje«mRun5tg Cenootscfjq Castenray tszttf cis

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 8