Donderdag 24 februari: Vergadering Comité Restauratie Kerk bij Pieter Maes. Aanvang 15.00 uur. Vrijdag 25 februari: Opening Expositie 125 Jaar Peel en Maas in 't Freulekesbuus. 17.00 uur. Maandag 28 februari: Vergadering Lokaal Historisch Platform in De Kemphaan Venray. 20.00 uur. Woensdag 2 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zondag 6 maart: Viering voltooiing restauratie kerk. Plechtige H.Mis om 13.30 uur met aansluitend expositie in de Wis. Zaterdag 19 maart: Zegening veldkruis, corpus en bidstoel na de mis van 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur vanaf de kerk. Boerengezegden 9 As de vos aid werf danse de henne op ziene rug. (Een oud mens verliest zijn gezag.) 9 De krommer is vurbeej gekomme. (Het eten was niet al te best. Een kremmer is een marskramer.) 9 As ge moj waer wilt hebbe, motte de kat goed voëre. 9 't Waerk uut de hand nie kwiet werre. (Veel werk hebben en er niet mee klaar komen.) 9 Zó gek as 't paerd van Christus en dat was ennen ezel. Lezing Op maandag 21 februari organiseert de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. weer een lezing in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode. Deze lezing, die om 19.30 uur begint, wordt verzorgd door Joep Krijnen, erevoorzitter en keizer van de Venrayse schutterij 't Zandakker. Het thema van de lezing is dan ook: Schutterijen in het algemeen en de Venrayse schutterij in het bijzonder. Voor iedereen die interesse heeft in dit onderwerp is deze lezing gratis bij te wonen. Uit de parochiekroniek 19 Nov. In verband met te organiseren danseur sus wordt voor ouders en jeugdigen een dansdemonstratie gegeven door mevr. v. Rooy uit Venlo met haar staf. >z 40-Tal liefhebbers melden zich aan. 25 Nov. Medelevend met, en bewogen door het leed dat over Hongarije is gekomen, gedenken de parochianen de door het Hoogw. Episcopaat voorgeschreven collecte met f505.-. De Kerstviering heeft plaats om half vijf. In de twee Leesmissen verzorgt het Kerkkoor de kerstliederen, terwijl de tweede groep van H.H Missen te 7 uur wordt opgeluisterd met kerstliederen door de schoolkinderen, onder leiding van dhr. Ger Wijnhoven, onderwijzer. Aan het eind v.h. jaar 1956 enkele gegevens: H. Doopsels 18; Eerste H. Comm. 25; Hernieuwing v.d. Doopbelofte 13; aantal H.H. Comm. 51.000; Huwelijken 8; overleden 4. Op de 4e Zondag v.d. Advent s avonds in het parochiehuis: Advent- Kerstavond, verzorgd door het Kerkelijk Zangkoor - Gemengd Koor en schoolkinderen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 2