-20- Stichting Heemkundig Genootschap Castenray I Vandaag, woensdag 2 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zondag 6 maart: Viering voltooiing restauratie kerk. Plechtige H.Mis om 13.30 uur met aansluitend overzichtsexpositie in de Wis. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur vanaf de kerk. Boerengezegden 9 Ös wiëg hit ien de zwieët gestaon. (Onze ouders hebben, net als wij, altijd hard moeten werken.) Iets ien enne goeje vöw plojje. (Iets in de minne schikken.) 9 De boks op de vraethaok zette. (Profiteren met eten.) Ien enne goejen trow hit niemes de boks an! 9 Örst kusse en lekke, dan vechte mit knuppels en stekke. (Als anderen erbij zijn voor het oog lief voor elkaar zijn.) Herplaatsing veldkruis Zoals bekend hebben we voor de herplaatsing van het veldkruis op de hoek van de Lollebeekweg en de Steegkamp gekozen voor Paaszaterdag 26 maart. Het aanvangstijdstip is 14.00 uur. Dan wordt de kruisweg geopend op de stoep voor de hoofdingang van de kerk. Hier speelt zich de 1 statie af. De veroordeling van Jezus. Omdat voor de inzegening ter plekke geen priester in het dekenaat beschikbaar is, hebben we gekozen voor inzegening van het kruis, het corpus, het tekstbordje en de bidstoel na de gezinsmis op 19 maart (Palmpasen). Overhandiging boek H.Hartbeelden Onlangs stond er in De Limburger een paginagroot artikel over het boek 'Beeld van het Heilig Hart in Limburg'. Het boek is geschreven door de theoloog dr. Godfried C.M.Egelie s.c.j. In het boek worden de Limburgse H.Hartbeelden beschreven, waaronder ook het beeld bij onze kerk. Dr. Egelie gaat daarbij uitvoerig in op de achtergrond van het beeld en op de plaatsing op 6 september 2003. Ook is er een foto van het beeld afgedrukt. De schrijver nodigde mij uit bij de officiële presentatie van het boek in november 2004 te Weert. Omdat ik toen verhinderd was, nodigde hij mij enkele weken geleden, samen met anderen die hem geholpen hadden bij de uitgave, uit in het klooster Huize St.Gerlach te Cadier en Keer. Daar kreeg ik een exemplaar van het boek overhandigd. Een prima aanvulling voor ons archief. We ontvingen weer diverse schenkingen. Van Jan Martens kregen we een financiële ondersteuning en van zijn broer Ger een aantal ingelijste, religieuze prenten. Handrie Wismans overhandigde v archiefstukken van 50 Jaar Parochie, van de Tuinbouwvereniging en van de Werktuigenvereniging. Handrie was van beide verenigingen secretaris en de werktuigen, die door de boeren geleend konden worden, waren bij hem in de 'schop' ondergebracht. We danken jullie zeer voor deze schenkingen! Uit de parochiekroniek 12 Oct. De jaarlijkse Moederdag van de Boerinnenbond, welke werd ingezet met 'n H. Mis. 's Avonds in het patronaat bijeenkomst met als spreker de Z.E. Pater Eq. Stokman O.F.M. uit Venray. Schenkingen :««- •ticfjtmg fjeemfiunftfg Cenootscfjc Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 20