bijeengeroepen, om van hun te vernemen wat zij in deze wenschen en kunnen doen. Algemeen is men van oordeel dat men ook hier ter plaatse deze gelegenheid tot ontspanning voor de jeugd en eventueel ouderen moet benutten. Bij gebrek aan 'n andere zaal, wordt het Parochiehuis ter beschikking gesteld. Dhr. J. Peters, hfd. v.d. school, neemt de leiding op zich van n voorbereidend en organiseer end comité. 2 2 Mei. De processiebedevaart naar Tienray had dit jaar plaats onder goede weersomstandigheden. Ook de deelname was goed te noemen. 22 Juni. Ouderavond voor de ouders wier kinderen de le H. Comm. of Hernieuwing der Doopbelofte doen. Te 8.20 u. wordt deze avond geopend door de Z.E.H. Pastoor. De spreker van den avond, de Z.E.P. AarninkS.J., leider v.h. Cathechet. Centrum te Maastricht, geeft P mooie enpractische uiteenzetting over de verheven taak van de ouders, heel bijzonder ook bij de voorbereiding op de 1 H. Comm. van hunne kinderen. Onder leiding van dhr. J. Peters werd tevoren n klein toneelstuk ten beste gegeven. 30 Juni. Conferentie in de kerk voor hen die indertijd de persoonlijke toewijding a.h. Onbevl. Hart van Maria hebben gedaan. Leiding en conferentie door Z.E.P. van de H.H. Harten. 10 Juli. Eerste H. Comm. en Hernieuwing der Doopbeloften heeft plaats op 2e Zondag van Juli, n zeer geschikte dag, omdat er in de naaste omgeving dan geen kermissen zijn of dezelfde kerkelijke plechtigheden. 7 Aantal communicanten was dit jaar niet gering voor n kleine parochie als de onze, n.l. respectievelijk 22 en 24. Triduüm Aan de kinderen van de PI. H. Comm. werd in de voorafgaande dagen een retraite gegeven door de Z.E.P. Andreas S.S. C. C. De Hernieuwing der Doopbelofte, met de daaraan verbonden plechtigheden, werden geheel gehouden onder het Lof, omdat anders de dienst s morgens te lang duurt en de middagoefening, waarin voorheen Toewijding aan O.L. Vr., te geringe belangstelling had, zelfs van de hand van de ouders. Benoeming onderwijs. Daar dhr. L. Rutten uit Venray, sinds 1 Sept. 1954 onderwijzer alhier en mej. Lies Winkelmolen uit Grubbenvorst, sinds 1952 als onderwijzeres hier werkzaam, hun ontslag hebben gevraagd, worden door het schoolbestuur, in hun plaats benoemd; dhr. Ger Wijnhoven, Smakt - Venray, en mej. Jo Keursten uit Broekhuizenvorst, onderwijzeres te Middelbeers, die respectievelijk 1 Sept. en 1 Oct. hun functie aanvaarden. Actie Slotzusters. De actie voor de Slotzusters in ons Bisdom in het begin van de maand September gehouden, bracht in onze parochie op, in geldswaarde uitgedrukt, de niet geringe som van f1180.- H. Familie Congres. Aan het grootsche H. Familie Congres te Venlo op Zondag 11 Sept., bij gelegenheid van de herdenking van de 10(f sterfdag van Henri Belletable werd door F 25 tal leden van beide afdeelingen deelgenomen. Als waardering en beloning voor het schoonhouden van onze kerk mochten de meisjes genieten van 'n operette uitvoering door Sjir Titulaar s gezelschap in de Prins te Venlo LAAT BU UW VERDRIET ONZE ZORG EEN TRQQSTZDN tegra[enis en crematie on derneming Pr. Martjlcestraat la - 5802 BV Venray Venrayseweg 104 5961AJ Horst telefoon 0478 55 01 50 telefoon 077 398 70 99 Wf/ Zijn dag en nacht bereikbaar onder telefoonnr0478 550 150

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 7