Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -6- •ticfjtmg fje«mfcun5i'g Cenootscfjar Castenray Woensdag 26 januari: Evaluatie Deportatieherdenking met de Stichting Noord- en Midden-Limburg in zaal Boszicht, Provincialeweg 2 Maasbree. Aanvang 20.00 uur. Maandag 31 januari: Afsluitende vergadering Werkgroep Herdenking Deportaties in de gemeente Venray in het clubgebouw van handboogschutterij 'Willem Teil' aan de Heesakker te Oirlo/Castenray. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 2 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Alles göt vanaeges, behalve 't jong werre. Öpschiëte as 'n luus öp 'n tarton. (Ondanks de nodige inspanning toch niet verder komen.) Juks ien de maag hebbe. (Honger hebben.) Ennen driejdöbbele ruggestraank hebbe. (Een plaat voor de kop hebben.) Baeter wat ien d'n daerm dan ien d'n aerm. Herplaatsing veldkruis De herplaatsing van het veldkruis aan de Lollebeekweg staat gepland op Paaszaterdag 26 maart. De bedoeling is, dat we het kruis vanaf de kerk met een levende kruisweg naar de betreffende locatie brengen. De verschillende staties worden aan de hand van telkens korte vertellingen onderweg door een groep acteurs uitgebeeld en ook zal er tijdens de route gezongen worden. Voor de bijbelse kleding is de werkgroep, bestaande uit Henk Classens, Henk Dinghs, Jan Strijbos en Jac Vennekens, te rade gegaan bij Pierre Driessen, de regisseur van de Tegelse Passiespelen. Van hem kregen we niet alleen een rondleiding achter de schennen van openluchttheater De Doolhof, maar ook een flink aantal kostuums en attributen te leen, zodat het een heel levensecht schouwspel kan worden. Binnenkort zullen acteurs voor de verschillende rollen gevraagd worden. Behalve voor de rol van Jezus en Pilatus (een paar zinnetjes) hoeft er geen tekst geleerd te worden. We hopen op de medewerking van degenen die gevraagd worden. 13 April. De Huwelijksinzegening van drie bruidsparen, waarbij 3 leden uit een gezin betrokken zijn, mag wel als "n unicum in onze parochie vermeld worden. De gelukkigen waren: Theo Geurts - Maria WeysHubert Nellissen - Dina Geurts, en Jan van Keysteren - Coba Geurts. 17 April. De buitengewone collecte voor het 25 jr. Priesterfeest van Z.H. Exc. Mgr. Dr. A. Hanssen, bracht op f 115.-. Dit bedrag werd door de kerk aangevuld tot f 150.- Uit de parochiekroniek Dansen. Door de Hoogeerw. Heren Dekens en Burgemeesters van Noord-Limb. is in onderling overleg besloten, om op de vierde Zondag van de maand, in iedere parochie verlof tot dansen te geven, natuurlijk onder bepaalde voorwaarden. In verband hiermee is de jeugd van onze parochie

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 6