RESTAURATIE KERKGEBOUW Kerpestuur Cdstenray Subsidietoekenning door Stichting Bouwcultuurfonds Zuid-Nederland Na een aanvankelijke afwijzing op grond van foutieve berichtgeving door het bisdom heeft de Stichting Bouwcultuurfonds Zuid-Nederland alsnog besloten een bijdrage beschikbaar te stellen voor de restauratie van onze kerk. De hoogte van de subsidie bedraagt 5000,-, een bedrag waar we erg blij mee zijn, want de kosten van de restauratiewerkzaamheden zijn nog steeds niet volledig gedekt. In eerste instantie werd onze aanvraag afgewezen, omdat het bisdom bij het betreffende fonds had doen overkomen, dat alle kosten inmiddels gedekt zouden zijn. Dit is echter ver bezijden de waarheid. In totaal is er nu aan subsidies, giften en gelden uit acties een bedrag binnen van 72.910,-, zodat er nog steeds een tekort is van ongeveer 24.000,-. De subsidiemogelijkheden zijn inmiddels bijna uitgeput. Van het VSB-Fonds kregen we onlangs bericht dat onze aanvraag niet binnen hun doelstellingen valt, zodat onze laatste hoop gevestigd blijft op het Wilhelmina Sangers Cultuur Fonds, waar nog een aanvraag loopt. Deze wordt behandeld in mei 2005 en uiteraard klampen we ons aan deze laatste financiële strohalm vast. Zeker is echter dat we niet geheel uit de kosten komen, zodat ons uitgangspunt - het onaangetast laten van de kerkreserve - niet gerealiseerd zal kunnen worden. Naast de reeds binnengekomen gelden neemt de Rijksdienst voor Monumentenzorg een bedrag van 285.333,- voor haar rekening. Dit bedrag wordt in twee termijnen uitgekeerd: in 2007 wordt 92.605,- overgemaakt en in 2008 volgt het restantbedrag van 192.728,-. Ter overbrugging van deze periode wordt het bedrag door het Restauratiefonds voorgefinancierd tegen 1 rente per jaar. Van de provincie Limburg mogen we een subsidie van 40.761,- tegemoet zien. 0 72.910 100.000 Zoals u ziet heeft de geldmeter weer een kleine sprong voorwaarts gemaakt. Daarbij komt, dat na herberekening gebleken is, dat de 100.000,- niet helemaal bereikt hoeft te worden. Met 97.000,- zouden we volledig uit de kosten zijn. Wie weet komen er in de loop van dit jaar nog giften binnen. Het rekeningnummer is nog steeds 12.81.87.573 t.n.v. Parochie H. Matthias Castenray. Viering voltooiing restauratie Vorige week zijn nog een paar kleine herstelwerkzaamheden verricht, maar nu is de restauratie dan toch geheel voltooid. We willen dit feit na het carnavalsgedruis graag een officieel tintje geven en wel op zondagmiddag 6 maart, halfvasten. We doen dit met een plechtige H.Mis om 13.30 uur, waarin deken Smeets en kapelaan Van Dijck voor zullen gaan. De dienst wordt opgeluisterd door het Dameskoor, het Kerkelijk Zangkoor en een koperensemble van onze fanfare. Ter herinnering aan de restauratie zal een tegen de kerk bevestigd gedenkbord onthuld worden. Na afloop van de feestelijkheden in de kerk is er een bijeenkomst in gemeenschapshuis De Wis. Hier kan iedereen na een korte toespraak, onder het genot van een hapje en een drankje, een overzichtsexpositie bezichtigen. Ook kunt u filmbeelden van de restauratiewerkzaamheden bekijken. Op een latere datum in dit jaar zal ook de mogelijkheid geboden worden de toren te beklimmen en een blik te werpen in de zolderruimten boven de kerkgewelven. We komen hier nog op terug.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 16