-7- LAATBU We zijn voornemens om de plaatsing en inzegening van het veldkruis op de hoek Lollebeekweg/Steegkamp te laten plaatsvinden op Paaszaterdag 26 maart a.s. om 15.00 uur. Het plan is, om het veldkruis door middel van een 'levende kruisweg' van de kerk naar de betreffende locatie te brengen. Een Christusfiguur draagt het kruis en alle staties worden uitgebeeld door acteurs. Om een en ander uit te werken, is een werkgroepje gevormd dat bestaat uit Henk Classens, Henk Dinghs, Jan Strijbos en Jac Vennekens. Ook is er contact opgenomen met Pierre Driessen, regisseur van de Passiespelen Tegelen. Volgens hem heeft hij nog bijbelse kleding te leen en kan hij zorgen voor een kruiswegtekst. Natuurlijk zullen binnenkort personen en verenigingen gevraagd worden aan dit gebeuren mee te werken en we hopen, wanneer het zover is, op u te mogen rekenen. Uit de parochiekroniek 25 Dec. Zoals verleden jaar wordt om 12 u. de Nachtmis opgedragen, ditmaal evenwel met bijzonder bissch. Verlof, gevolgd door twee leesmissen, waaronder door het Kerkel. Zangkoor kerstliederen worden gezongen. Te 7 u. wederom 2 leesmissen, waarin door de schoolkinderen, onder leiding van 7 Hoofd der School, J. Peters, op verdienstelijke en door parochianen gewaardeerde wijze kerstliederen worden gezongen. Om 9.30 u. Plechtige Hoogmis, die zeer goed bezocht was. Het Kerkel. Zangkoor zong 'n driestemmige Mis. Bij navraag, welke de meest geschikte en gewenschte tijd is voor de Kerstnachtviering, blijkt 7 dat voor landbouwbevolking de vroege morgenuren zoals voorheen, de meest geschikte zijn. Enkele gegevens over het afgelopen jaar, 1954. le H. Communie 24 Hernieuwing der Doopbel. 16 H. Doopsels 19. Huwelijken 3 Overleden 7, waarvan 2 kinderen Aantal H. Comm. 50.000. 1955 17 Jan. Feestvergadering van de Boeren en Boerinnenbond. De gebruikelijke koffietafel is ook ditmaal nummer één van het program. Voor het overige was de agenda eenigszins als in het verleden jaar. Geen loterij om de kosten te bestrijden en geen voordrachten en zang. Men had iets hooger willen mikken door Drs. Hutschemakers, consulent van de Boerenbond, uit te nodigen. Deze hield n zeer interessante en goede spreekbeurt over het gezin in de moderne tijd. Daarnaast was deze vergadering met 'n 170 gasten, waarmee ongeveer alle gezinnen in de parochie vertegenwoordigd waren, de gelegenheid voor de pastoor om de financiële positie van de parochie uiteen te zetten aan de hand van de jaarl. Rekening en begrooting. Gezien de daarin geconstateerde tekorten van f2500.- moeten buitengewone maatregelen genomen worden. Het voorstel van het kerkbestuur was om iedere parochiaan vanaf 20 jr. 'n kwartje per week te laten bijdragen. De daarop volgende discussie bracht geen of weinig nieuwe gezichtspunten, zoodat men het voorstel van het kerkbestuur zou trachten te verwezenlijken. Bij het begin van deze bijeenkomst werd de mooie vlag v.d. Boerinnenbond gezegend. Jeugdweek. Van 13-19 Febr. wordt 'n jeugdweek gegeven door de Z.E.H.Bonaventura C.P.en diverse leken, o. a.Dr. Wuisman, arts te Stamproy, Ber Hollewijn te Maastricht en Mej. Lucie Poulussen uit Meerssen en Dhr. Deponti te Roermond. Deelnemers Groep 1 vanaf PI. H. Comm. tot 17 jr. meisjes 18, jongens 12. Groep 2 vanaf 17- 25 jr. 20tal ouderen, meisjes 48, jongemannen 47. De opkomst was ondanks het echte winterse weer met veel sneeuw, zeer goed. begrafenis en crematie onderneming Ir. Marijkestraat Ia 5802 BV Venray Venrayseweg 104 5961 AJ Horst telefoon 0478 55 01 50 telefoon 077 398 70 99 Wy zijn day en nacht bereikbaar onder telefoonnr. 0478 550150 nciii. iur

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 7