Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -6- Maandag 17 januari: Lezing LGOG-Venray in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode te Venray. Aanvang 19.30 uur. Thema: De Haagse School door Marie-Christien Walraven. Dinsdag 18 januari: Vergadering Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen in 'de Locht' te Melderslo. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 januari: Evaluatie Deportatieherdenking met de Stichting Noord- en Midden-Limburg in zaal Boszicht, Provincialeweg 2 Maasbree. Aanvang 20.00 uur. Maandag 31 januari: Afsluitende vergadering Werkgroep Herdenking Deportaties in de gemeente Venray in het clubgebouw van handboogschutterij 'Willem Teil' aan de Heesakker te Oirlo/Castenray. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 2 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 februari: Lezing LGOG-Venray. Thema: Venrayse Schutterijen door Joep Krijnen. Vrijdag 25 februari: Opening expositie in museum 't Freulekeshuus te Venray. Thema: 125 Jaar PEEL EN MAAS. Maandag 28 februari: Vergadering Lokaal Historisch Platform in 'De Kemphaan' te Venray. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden 9 Zó wit as loeëkezaod! (Helder wit.) 9 Daor hengt de schieër uut! (Die kleermaker levert heel duur werk.) 9 Den jaeger schiet mit zilveren hagel. (Die jager koopt het wild.) 9 As de sneej velt ien de sliek, stöt de weenter öp d'n diek. (Het gaat spoedig winteren.) 9 Wie 't verleeje nie kent, mot zwiëge ower de toekomst! Schenkingen In de afgelopen weken hebben we diverse schenkingen mogen ontvangen. Jan Martens schonk een grote foto, waarop Truus, Koos en Piet Martens te zien zijn tijdens het melken van de koeien. Van Ger Martens kregen we via zijn broer Jan een aantal informatieboekjes voor jonge boeren en Indiëgangers. Verder enkele exemplaren van 'Oelderse Post' en 'De Knuppel', informatiebulletins van het Limburgs Thuisfront rond 1950. Ger Martens was in zijn Castenray se jaren onder meer voorzitter van de Jonge Boeren en van Ruiterclub 'De Eendracht'. Van Jan en Ger mochten we al eerder diverse schenkingen ontvangen, waarvoor onze allerhartelijkste dank. Een andere trouwe 'fan' van onze stichting is Henk Classens uit de Castelostraat. Ook van hem mochten we al enkele malen een gift ontvangen en ook nu schonk hij een voor ons substantieel bedrag, waarmee we erg blij zijn. Verder ontvingen we van Henk het archief van de organisatie van het 50-jarige parochiefeest in 1983 en een grote foto van paus Pius XI uit 1929. In keurig handschrift wordt daarop de pauselijke zegen en een volle aflaat gevraagd voor opa en oma Vissers. Heel veel dank, Henk. Van Piet Hermans (van de Fester) ontvingen we een aantal originele documenten uit de oorlogstijd en Roger Weijs schonk een prachtige luchtfoto van Castenray, rond 1990 gemaakt vanuit een F16. Ook daarvoor onze allerhartelijkste dank. Het zijn juist die enkele personen, die onze Stichting ook financieel steunen, waardoor we nog elk jaar de touwtjes aan elkaar hebben kunnen knopen. Voor de grotere uitgaven, zoals bijvoorbeeld de herdenking van de razzia's en deportaties hebben we veel financiële steun gehad van de Dorpsraad. Ook de Rabobank schonk het afgelopen jaar 100,- en van SV Castenray de voormalige sportvereniging) ontvingen we een eenmalige schenking van 265,-. We willen iedereen die onze Stichting het afgelopen jaar gesteund heeft, zeer hartelijk danken en hopen ook in de toekomst op steun van onze dorpsgemeenschap. Veïdkruis Lollebeekweg >ticf)ting fjeemfcunSig fcenootscfjaj tastenrav

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 6