ORDE VAN VERDIENDE 'DE BESTE KNUPPEL 2005' VOOR AGNES KUIJPERS Op carnavalsmaandag 7 Februari zal om 20:11 uur in Castenray voor de 21e keer de Orde van verdienste, 'DE BESTE KNUPPEL', worden uitgereikt. De kandidaat hiervoor wordt gekozen door de helpende verenigingen te weten Fanfare 'Dorpsklank', Oudervereniging, SVOC'Ol Zij-actief, Ruiterclub 'de Eendracht', Dameskoor, Tennisclub OICA, SJWC en Carnavalsvereniging 'De Schanseknuppels'. Net als voorgaande jaren was er ook dit jaar weer sprake van een unaniem besluit. De onderscheiding 'De beste knuppel 2005' komt toe aan Agnes Kuijpers vanwege haar vele verdiensten voor de Castenrayse gemeenschap in het algemeen en voor de peuterspeelzaal in het bijzonder. Agnes en Peuterspeelzaal 't Stekske zijn haast onlosmakelijk met elkaar verbonden. Bijna één en twintig jaar heeft Agnes haar energie in het wel en wee van de peuters gestoken. Met veel overgave zorgde zij, samen met de andere leidsters en bestuurders, voor een knusse en gezellige peuterspeelzaal waar de peuters maar ook de leidsters het altijd volop naar hun zin hadden en nog steeds hebben. De tijd die vloog volgens Agnes dan ook voorbij. Agnes voelde zich al direct verantwoordelijk om het een en ander naar haar toe te trekken. Zo zette zij enkele zaken op papier en zorgde zij er mede voor dat er een reglement kwam zodat iedereen wist waar hij of zij zich aan te houden had. Ook als er wat veranderd moest worden of er wat nieuws bij moest komen was Agnes hier al snel bij betrokken. Maar natuurlijk deed Agnes dit niet alleen en was het juist het geheel van bestuur en leidsters gezamenlijk die ervoor zorgden dat alles goed en ordelijk verliep. Wat hier ook best vermeld mag worden is dat Castenray de enige plaats is binnen de gemeente Venray waar de peuterleidsters hun werk nog geheel op vrijwillige basis verrichten. Maar liefst 40 weken per jaar, twee dagdelen per week staan deze leidsters voor de peuters klaar. Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat zoiets vandaag de dag nog kan. De Castenrayse gemeenschap mag dan ook trots zijn op de peuterspeelzaal en de manier waarop deze wordt aangestuurd. De waardering gaat uit naar alle huidige maar ook voorgaande leidsters en bestuurders. Agnes is degene die namens deze personen de waardering in ontvangst zal nemen middels de onderscheiding 'De beste knuppel'. Naast haar inzet voor de peuterspeelzaal heeft Agnes zich voor meer zaken verdienstelijk gemaakt. Eigenlijk begon het al bij de 'jong boeren' waar ze vrijwel altijd van de partij was. Ze sloeg niet snel een activiteit over en zo werd ze al snel gevraagd om in het bestuur plaats te nemen. Daar hoefde Agnes niet lang over na te denken. Ze heeft vervolgens zes jaar zitting gehad in dit bestuur. Langer was ook niet mogelijk aangezien een algemene regel haar verplichtte om na zes jaar plaats te maken voor een ander. Verder is Agnes al ruim dertig jaar lid van het Castenrayse dameskoor. De wekelijkse repetitie avond slaat ze zelden over want ze heeft nog altijd veel plezier in het zingen en het contact met de andere dames. Toch was het maar stom toevallig dat Agnes bij het dameskoor terecht kwam. Eigenlijk was het haar schoonvader die haar deze richting uitwees. Want toen Agnes met Geert van de Koster aan het vrijen ging zei Tienus na een paar weken al tegen haar dat ze maar bij het koor moest komen. Deze raad heeft ze toen opgevolgd. Agnes is ook acht jaar voorzitster geweest van het Dameskoor. Daarbij had ze altijd een luisterend oor voor wat er zich afspeelde binnen het koor, maar zeker ook bij andere verenigingen en dorpsgenoten.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 10