RESTAURATIE KERKGEBOUW Kerkbestuur Castenray Zeer geslaagde rondgang De financiële rondgang door ons dorp op vrijdag 24 september j.l. heeft een buitengewoon goed resultaat opgeleverd voor de restauratie van onze kerk. Liefst 12.600,- kon het restauratiecomité toevoegen aan het reeds bij elkaar gebrachte bedrag. Dit was buiten verwachting en eens te meer heeft Castenray getoond verantwoordelijkheid te willen dragen voor ons kerkelijk erfgoed. Heel goed is door iedereen aangevoeld, dat we door eendracht heel sterk staan en dat we ons gezamenlijk voor een leefbaar dorp moeten inzetten. En daar hoort zeer zeker ook onze kerk bij. Met dit prachtige resultaat mogen we als dorpsgemeenschap uiterst tevreden en trots zijn. We willen eenieder die bijgedragen heeft aan dit fantastische bedrag heel hartelijk danken. Zeker ook Judy en Pieter van café De Koster, die bij de officiële (her-)opening van het café in plaats van bloemen en cadeaus een gift vroegen voor de kerkrestauratie. Dit leverde het mooie bedrag op van 350,-, waarvoor onze allerhartelijkste dank! Voor degenen die tijdens de rondgang niet thuis waren, vermelden we nog een keer het speciale bankrekeningnummer. U kunt uw eventuele gift overmaken op nr. 12.81.87.573 t.n.v. Parochie H.Matthias Castenray o.v.v. 'Restauratie Kerkgebouw'. Alvast zeer bedankt. Onze geldmeter heeft een flinke voorwaartse beweging gemaakt en heeft inmiddels bijna de 30.000,- bereikt. En nu maar afwachten wat de aangeschreven fondsen voor ons dorp in petto hebben. We houden u op de hoogte. 0 100.000 t De restauratiewerkzaamheden vorderen zeer voorspoedig. Aan de kant van de Matthiasstraat heeft Atelier d'Alsace uit Lanaken de glas-in-loodramen weer vrijwel allemaal teruggeplaatst, nadat het loodnet gerepareerd was en kapotte ruitjes vervangen waren. Alle stenen raamlijsten en montanten zijn bijgewerkt en waar nodig zijn nieuwe delen geplaatst. De drie kunstvolle, gebrandschilderde ramen in de apsis van het priesterkoor zullen binnen enkele weken eveneens teruggeplaatst kunnen worden. WËÈÊÊÊÊSÊÊÊÈÊÈÈÈÊ'm^ De steunberen zijn aan de bovenkant bekleed met hout, waarop nieuwe leien bevestigd zijn. Om vochtintrekking te Foto links: De kleine dakkapellen zijn weer voorzien van nieuwe leien. Foto JS. Rechts: Werknemers van Atelier d Alsace bezig met het terugplaatsen van de glas- in-loodramen. Foto JS. u

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 16