RESTAURATIE KERKGEBOUW %erf{6estuur Castenray Zoals u inmiddels hebt kunnen zien, is het steigerwerk aan de buitenkant van het kerkgebouw geplaatst. Binnen in de kerk staan de steigers nu ook op het priesterkoor en is het geheel afgeschermd met folie. Het houten noodaltaar is afgelopen zaterdag voor het eerst weer gebruikt. De banken aan de kant van de Matthiasstraat zijn weggehaald, zodat aan die kant van het schip gewerkt kan worden met rolsteigers. Hiermee zijn alle voorbereidende werkzaamheden verricht en kan begonnen worden met de demontage van de glas-in-loodramen. We zullen de komende paar maanden wel enige overlast ondervinden, maar getracht wordt die zoveel mogelijk te beperken. De zaterdagse diensten in onze kerk gaan gewoon door. Mochten er rouw- of trouwdiensten plaats moeten vinden, dan kan uitgeweken worden naar buurkerken in Leunen of Oirlo. We hopen met Allerzielen de kerkruimte weer helemaal ter beschikking te hebben. Voor wat betreft de financiën wachten we met spanning op de bijdragen uit de diverse fondsen, waar een subsidieaanvraag is ingediend. Bij sommige fondsen kan een antwoord vrij lang op zich laten wachten. Voor de restauratie van de drie gebrandschilderde ramen op het priesterkoor is een aanvraag ingediend bij het Lokaal Historisch Platform Venray. De restauratie van deze ramen is geraamd op 38.000,-. Onze vraag was 3000,- subsidie en we zijn zeer benieuwd, of dit gehonoreerd wordt. Deze subsidieaanvraag is afgelopen maandag tijdens de algemene ledenvergadering behandeld en de uitslag was bij de indiening van dit artikel nog niet bekend. Vorige week konden we melden dat op de restauratierekening een bedrag stond van 5300,-, bij elkaar gebracht door een aantal bedrijven, de opbrengst van de verkoop tijdens de Bierfeesten en een zeer royale gift van liefst 1000,- van iemand uit Castenray. Inmiddels is het bedrag verhoogd met 8000,-zijnde de meeropbrengst van de gezinsbijdragen in de afgelopen vier jaren. In deze jaren werd namelijk bij de gezinsbijdrage-actie een beroep gedaan op de inwoners, om een extra bedrag over te maken voor de geplande restauratie. Hiermee staat de teller nu op ruim 13.000,-, waar 100.000 nodig zijn. Er is nog een lange weg te gaan, maar we zijn ook nog maar net begonnen. 0 13.000 100.000 ticijting fjeetnfcunSi'g 6enootsc6a Costenrg? De achterkant van het historische 15e eeuwse priesterkoor staat volledig in de steigers. Foto HS. i

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 7