-12- zijn dan ook blij, dat Mart bij het schoffelen zo alert is geweest en daarbij eveneens aan ons heemkundig genootschap heeft gedacht. Mart, zeer bedankt. We laten de kling nog nader onderzoeken door iemand van het ROB, de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. Van Mientje Camps kregen we een ijzeren mal, om bakstenen te maken. Deze werd gebruikt in de steenfabriek in Tienray. Daar werkte in vroeger jaren 'Camps Driek', de vader van Martien Camps. Ook Mientje danken we voor dit oude gebruiksvoorwerp. Veldkruis Lollebeekweg Vorige week zijn we naar het atelier van de Stichting Kruisen en Kapellen geweest, om een betonnen corpus uit te zoeken voor het nog te plaatsen veldkruis op de hoek van de Lollebeekweg/Steegkamp. Het kruisbeeld dat door ons uitgezocht is, benadert het meest het beeld dat er vroeger hing bij de boerderij van Petje Steeghs. Hier stond ook het eerste rustaltaar voor de jaarlijkse sacramentsprocessie. Het veldkruis, dat in 1936 werd opgericht, verdween bij de bouw van een woning voor Toon Steeghs. Het door ons uitgezochte corpus vergt een productietijd van 2 maanden. Uiterst aangenaam verrast waren we door het feit, dat we het corpus geheel gratis krijgen van de Stichting Kruisen en Kapellen, waarvoor onze allerhartelijkste dank! In de komende weken zullen het kruis van bankiraihout en de houten bidstoel, die er vroeger ook stond, door een vrijwilliger gemaakt worden. We hopen dat het veldkruis nog dit jaar op zijn plaats staat. De inzegening is gepland op Goede Vrijdag 2005. Herdenkingsplaquette Momenteel wordt volop gewerkt aan de vervaardiging van de herdenkingsplaquette voor de gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog. Zoals u weet, vindt op zaterdag 20 november om 19.00 uur in onze parochiekerk een herdenkingsdienst plaats in het kader van 60 Jaar Bevrijding en 60 Jaar Deportatie. Aansluitend wordt op het dorpsplein een plaquette onthult, die herinnert aan het feit dat in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog, vlak voordat Castenray bevrijd werd, 43 mannen in ons dorp bij razzia's werden opgepakt, om in Duitsland te worden tewerkgesteld. De gedeporteerden moesten werken in de Duitse oorlogsindustrie en op boerderijen en dit voor de meesten onder zeer erbarmelijke omstandigheden. We zijn voornemens een plaat met de namen van de opgepakte mannen bij de plaquette te plaatsen. Een granieten plaat is erg duur en voor ons vrijwel onbetaalbaar gebleken. We zoeken nu naar mogelijkheden voor ander materiaalgebruik. Wilt u ons werk financieel steunen, dan kunt u dit doen door overmaking van een bedrag op rekening nr. 12.81.37.517 t.n.v. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. We hebben de komende maanden behoorlijk wat uitgaven en kunnen uw financiële steun zeer goed gebruiken. Alvast zeer bedankt voor uw bijdrage. Erkende bromfietsopleiding E achter B (aanhangwagen) Theorieopleidingen: persoonlijk les Telefoon 0478 571876 A/Urifkestraat Ia - 5802 BV Venray Venrayscweg 104 - 5961 AJ Honit telefoon 0478 55 01 50 telefoon 077 398 70 99 Wij zijn dag en na cAf bereikbaar onder teleloortnr. 0478 550150

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 12