RESTAURATIE KERKGEBOUW Adreswijziging secretariaat Dorpsraad caA %er$6estuur Castenray Zoals u hebt kunnen zien, zijn aan de buitenkant van het kerkgebouw de steigers geplaatst. Begin september zal begonnen worden met de werkzaamheden aan de kant waar de steigers zijn opgebouwd. De leien aan die kant van het kerkschip en van het priesterkoor worden vernieuwd. Alle nodige herstelwerkzaamheden worden verricht en het schilderwerk wordt gedaan. Vervolgens verhuizen de steigers naar de andere kant van het gebouw, zodat ook aan die kant een en ander opgeknapt wordt. Omdat ook de drie gebrandschilderde ramen in de apsis van het priesterkoor en de glas-in-loodramen aan de Matthiasstraat voor restauratie gedemonteerd moeten worden, zullen ook in de kerk steigers geplaatst moeten worden. Direct na de kermis wordt het priesterkoor afgescheiden met een houten schot. Tijdelijk zal bij kerkdiensten gebruik gemaakt worden van een houten offertafel. Aan de zijde van de Matthiasstraat worden de kerkbanken na de kermis verwijderd en worden steigers geplaatst. Een houten schot zal ook hier dat deel van het schip afscheiden, zodat voor kerkdiensten tijdelijk slechts de halve kerkruimte beschikbaar is. We hopen dat op zaterdag 20 november bij de herdenkingsdienst voor 60 Jaar Bevrijding en 60 Jaar Deportatie de kerk weer in haar geheel gebruikt kan worden. Zoals eerder gemeld, bedragen de totale restauratiekosten ongeveer 415.000,- waarvan ongeveer 315.000,- door de overheid gesubsidieerd wordt. Voor ons de taak, om een bedrag van 100.000,- bij elkaar te halen. Op de speciale rekening staat nu nog slechts een bedrag van 5300,- maar we hebben goede hoop, dat dit bedrag binnenkort flink zal stijgen door allerlei subsidieaanvragen bij diverse fondsen en door andere inkomsten. Speciaal voor de restauratie van onze kerk heeft de Stichting Heemkundig Genootschap een fotoboekje en een set ansichtkaarten laten maken van onze kerk. Deze zijn samen voor een setprijs van 10,- te koop. Zaterdag a.s. worden de fotoboekjes en ansichtkaarten voor en na de mis van 19.00 uur in het portaal van de kerk te koop aangeboden. We hopen dat veel kerkgangers de restauratie van ons monumentale kerkgebouw willen steunen door 10,- te besteden. U houdt er een mooi boekwerkje en acht ansichtkaarten aan over. Alvast bedankt voor uw bijdrage! Als gevolg van een verhuizing is het adres van het secretariaat per heden: B. Raaijmakers Horsterweg 32 5811 AC Castenray Tel.nr. 0478-531985 E-mail: dorpsraadcastenray@hetnet.ni

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 8