-6- - Nauwelijks. (5x) - Breidt wel uit, maar qua werkgelegenheid wellicht niet direct merkbaar. - Niets. (2x) 4b. Wat vindt u van deze ontwikkeling? - Industrie hoort niet in een dorp als Castenray. (3x) - Zou meer moeten zijn. (2x) - De uitbreiding is een goede zaak en er kan in de omgeving meer gerealiseerd worden. Dit houdt uiteraard verband met de economische recessie. - Uitbreiding is voor wat betreft het natuurbehoud niet altijd een goede zaak, echter er zijn ook andere aspecten, zoals werkgelegenheid. 5a. Hoe ervaart u de relatie met de overheid, voelt u zich als dorpsbewoner serieus genomen? - Nee totaal niet (4x) - Vb: 'de Diepeling', worden via de pers op de hoogte gehouden terwijl wij direct aan 'de Diepeling' wonen en werken. - Richt zich teveel op de stedelijke ontwikkeling van Venray, het ontbreekt aan gericht beleid voor ontwikkeling van de kerkdorpen. (3x) - Goed (2x) - Ik denk dat iedereen serieus genomen wordt stad of dorp. Ik heb de mogelijkheid om te stemmen en dat vind ik voldoende. - Ja, het is natuurlijk wel zo datje als kern met 800 inwoners geen belangrijke 'speler' bent. - Dit vragen we ons wel eens af. - Soms niet. - Op gemeenlijk niveau is er niet echt een binding. Als groep word je nog wel serieus genomen, als individu minder. 5b. Heeft u naar uw mening voldoende inspraak? - Ja, maar het is de vraag of er iets mee gedaan wordt. (4x) - Ja. (3x) - Je hebt het zelf een beetje in de hand, er zijn in ieder geval wel mogelijkheden. - Weinig inspraak, soms heb ik de indruk dat de gemeente de kerkdorpen als 'lastig' beschouwd. Dit ook omdat de diverse dorpsraden zich hard moeten maken voor de leefbaarheid binnen de dorpen. - Redelijk. - Nee. - Alleen na aandringen. - Ik doe niet zoveel aan politiek. 6. Wat zou u in de toekomst op het gebied van leefbaarheid graag verandert zien? - Woningbouw algemeen. (1 lx) - Leefbaarheidniveau handhaven. (6x) - Woningbouw voor jongeren. (5x) - Specifieke ouderen(zorg) voorzieningen, zoals Wozoco's. (3x) - Het creëren van een kermis met meer attracties. (2x) - Probeer van de jaarlijkse kermis weer een echt dorpsfeest te maken op royaler kermisterrein en in dorpscafé en gemeenschapshuis. - Groei van het aantal inwoners met 100-200.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 6