-5- lb. Welke mogelijke oplossingen ziet u voor het verdwijnen van de voorzieningen? - Woningbouw, alleen zo kun je het voorzieningenniveau handhaven. (2x) - Meer positieve inbreng van de gemeente Venray. Deze zijn te weinig gericht op de kerkdorpen en teveel op Venray. - Afhankelijk van de desbetreffende voorziening. - In ieder geval goed en goedkoop openbaar vervoer naar Venray en Horst. - De voorzieningen verdwijnen toch wel, het organiseren van een handtekeningenactie kan niet voorkomen dat de voorzieningen verdwijnen. - Zorgen dat er nieuwe komen. - SRV winkel voor kleding, verzorgingsproducten etc. - Pinautomaat bus voor bankzaken bij het gemeenschapshuis en meer ondersteuning bij verbouw en beheer van gemeenschapshuis. - Samenwerking met andere dorpen. 2. Hoe kijkt u tegen een samenwerkingsverband aan met de omliggende dorpen wat betreft de (sociale) voorzieningen? - Dit is een goede zaak, om verenigingen of voorzieningen te behouden. (4x) - Tot op bepaalde hoogte, het dorpseigen karakter moet gehandhaafd blijven. (3x) - Samenwerking is soms nodig, maar verminderd de betrokkenheid van de inwoners. (2x) - Castenray heeft niet veel sociale voorzieningen. Dus door te fuseren kan de positie van Castenray alleen maar sterker worden. - Dit zal in de toekomst steeds meer moeten gebeuren. - Tegen, elk dorp moet een café of gemeenschapshuis hebben, dit is goed voor de hechtheid van het dorp. - Jammer, want dit komt de leefbaarheid van het dorp niet ten goede. - Indien mogelijk voorzieningen in eigen dorp houden. 3. Wat zou u graag aan uw dorp verbeterd willen zien ten aanzien van de verkeersveiligheid? - Verlichting buitengebied algemeen. (3x) - Niets. (3x) - Verbetering van de wegkanten in het buitengebied. (2x) - Verlichting op de Lollebeekweg. (2x) - Verlichting op de Horsterweg. - Wat betreft de verkeersveiligheid moet men niet te ver doorschieten. - Minder vrachtverkeer op de Lollebeekweg. - Snelheidscontroles op de Lollebeekweg. - Snelheidsremmende maatregelen in het buitengebied. - Verwijderen twee bloembakken bij het kruispunt midden in het dorp. - Midden in het dorp op de kruising gaat het fietsgedeelte op de rijweg over, dit is zeer gevaarlijk. - Wegen naar het dorp toe wordt te hard gereden. - Wegversmallingen i.p.v. drempels. - Vrij liggend fietspad op de Hosterweg handhaven. - Vernieuwing van het fietspad aan de andere van de Horsterweg. - Fietspaden Horsterweg zijn gevaarlijk. - Geen drempels, vanwege het vele landbouwverkeer. - Bloembakken op doorgaande weg. 4a. Hoe ontwikkelt de industrie/uitbreiding zich?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 5