0 y( J? Uitslag enquête. 4- De projectgroep van de HAS uit Den Bosch heeft het project "Revitalisering" afgesloten. In Castenray hebben 20 personen een enquêteformulier mogen invullen dat betrekking had op de leefbaarheid in ons dorp. Veertien personen hebben het ingevulde formulier teruggestuurd. Hieronder nog enige informatie omtrent het project en de gegevens van de enquête.. De opzet was om als groep te onderzoeken hoe de leefbaarheid in deze kleine kernen verbeterd kon worden rekening houdend met de verschillende partijen en hun belangen. Doelstellingen van het project De doelen binnen dit project waren als volgt: - Een beeld krijgen wat de inwoners per dorp belangrijk vinden voor de toekomst en waarvoor de dorpsraad zich de komende jaren moet inzetten. - Het maken van een inventarisatie van thema's en projecten voor de afzonderlijke dorpen daarbij gebruik makend van de sociale structuurschetsen, het reconstructieplan en de gehouden interviews. - Het maken van een toekomstscenario per dorp en een overkoepelend toekomstscenario voor de vier dorpen waarin de onderdelen van leefbaarheid en de doelstellingen van de reconstructie tot uitdrukking komen. - Het onderzoeken of er draagvlak is voor de geïnventariseerde thema's en projectideeën doormiddel van een presentatie aan de betreffende dorpsraad of tijdens een dorpsvergadering. Dorp: Castenray Aantal verspreide enquêtes 20 Aantal ontvangen enquêtes 14 Percentage 70% la. Hoe kijkt u aan tegen het verdwijnen van de voorzieningen? - Dit is jammer genoeg niet te voorkomen. (5x) - Slecht voor de leefbaarheid. (4x) - De terugloop van voorzieningen heeft al enkele tientallen jaren geleden plaatsgevonden. Thans is de situatie redelijk stabiel. (2x) - Zolang de basisvoorzieningen, zoals de school er maar blijven. - Het verdwijnen van de bank is onhandig. - Castenray heeft nooit veel voorzieningen gehad, omdat Venray en Horst op korte afstand liggen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 4