PERSBERICHT -20- Als het orkestje dan bezig was, kwamen van alle kanten belangstellende mensen kijken en luisteren. Ik kan me herinneren dat ik op een mooie zomeravond achter over het land naar Driekus ben gelopen en daar het gebeuren heb bekeken. Ze zaten daar in een halve cirkel en speelden en zongen dat het een lust was voor het oog en voor het oor. Er was in die tijd geen muziek, nergens. De enkele mensen die voorheen een radio hadden, hadden die op last van de bezetter al veel eerder in moeten leveren of hadden deze ergens verstopt. Enkele stellen jongens en meisjes dansten op de maat van de muziek en het geheel vormde ondanks de oorlog een ontspannen schouwspel. Op de achtergrond zat steevast, Driekus. Hij genoot van zijn onafscheidelijke pijp, maar nog meer van het tafereel, dat zich op het erf van zijn boerderij afspeelde. Het orkest speelde tot de duisternis was ingevallen en ik, als kwajongen, natuurlijk weer veel te laat thuis kwam. Toen ik zei, dat ik bij Driekus was geweest, vond mijn moeder het goed. Hoewel er weinig feest te vieren viel en hoewel weinig trouwgrage jonge paartjes het aandurfden om te trouwen, trad het orkest wel eens op bij een 25-jarige of 40-jarige bruiloft, of ander feest. Ook gebeurde het, dat het optrad in een van de vier Castenrayse café's, of voor deze of die vereniging in het patronaat. Na de bevrijding, toen ieder zijns weegs ging, werd het orkest vanzelfsprekend ontbonden. Alleen de herinnering bleef bestaan. (Een volgende keer informeren we u over het na-oorlogse banjo-orkest.) Te paard v.l.n.r.: Jac Keijsers, Jaap Terheiden, Jos Vollebergh. Staand v.l.nx: Jan Vissers en Cor van Etten. De WegWijZer informeert over "Vakantiebanen en bijbanen" dfi W'8ifZëf De zomervakanties zijn weer begonnen. Veel jongeren gaan dan vakantiewerk doen om wat bij te verdienen. Dit kan leiden tot vragen over hoeveel je mag bijverdienen in verband met studiefinanciering, kinderbijslag of huursubsidie. Ook vragen over particuliere verzekering en aanmelding bij het ziekenfonds, belastingkwesties, toegestane hoeveelheid werkuren en minimumjeugdloon kunnen dan actueel worden. Voor dit soort vragen kan gebeld worden naar de in formatietelefoon van de WegWijZer: 0900-2025180 (toets 1). Op de website www.wegwiizerloket.nl staat een uitgebreide toelichting op de veelgestelde vragen. De WegWijZer informeert inwoners van Noord-Limburg op een onafhankelijke manier. De WegWijZer is een regionaal loket voor wonen, welzijn, zorg en eventuele achterliggende financiële vraagstukken. Alle inwoners van Noord-Limburg kunnen met vragen over wonen, welzijn en zorg op één plek terecht: dus ook jongeren en vakantiewerkers. Mensen kunnen zelf kiezen hoe ze van de WegWijZer gebruik maken, ze kunnen telefonisch contact opnemen via 0900 20 25 180 (toets 1), zich melden bij een loket in hun eigen gemeente of informatie zoeken via de website: www.wegwiizerloket.nl. Heeft u vragen over wonen, welzijn en zorg? De WegWijZer helpt u op weg!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 20