B Veel belangstelling trok de in 1982/1983 doöt^^Tm Duijkers gemaakte maquette van onze kerk. Zowel het in- als exterieur werd geheel op schaal nagebouwd bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van onze parochie in 1983. Met name het tot in detail uitgevoerde interieur met o.a. de oude communiebanken, de godslamp en de heiligenbeelden op hun sokkel oogstte veel bekijks en bewondering. Een staaltje van vakmanschap en geduld. De maquettebouw kostte Wim meer dan 1000 uren huisvlijt. tM® Nu de komende restauratie van onze kerk en de hoge kosten die daarmee gepaard gaan alom bekend zijn, komen ook de eerste giften binnen. De gulle gevers en geefsters willen we heel bijzonder danken voor hun financiële steun. Een geweldige impuls kreeg het restauratiefonds door een gift van maar liefst 1000,-. Een bewijs dat het belang van het behoud van onze kerk goed onderkend wordt. We mogen trots zijn op zo'n historisch gebouw in het centrum van ons dorp, als godshuis voor ons geestelijk leven. Daar begint ons christelijk leven met het Doopsel. We doen er de Eerste Communie, krijgen er het Vormsel toegediend, trouwen er en krijgen er uiteindelijk onze uitvaartdienst. En daar tussenin zijn er tal van gelegenheden, waarbij we de kerk nodig hebben, ook al vindt een enkeling dat het buitensporig veel geld is voor een gebouw dat tijdens de weekenddiensten slechts matig bezocht wordt. Maar dat ligt minder aan het gebouw dan aan de mensen zelf, die al vanaf de vroegste bijbelse geschiedenis in tijden dat het hen goed ging, dachten God niet meer nodig te hebben. Ze ondervonden echter steevast, zo leert de geschiedenis, de gevolgen van hun materiële denkwijze. Op vrijdag 24 september houden we een financiële rondgang door ons dorp. We hopen dan op de nodige steun voor de restauratie van onze kerk. Wilt u reeds nu een bedrag overmaken, dan kan dit op de speciale restauratierekening nr. 12.81.87.573 t.n.v. Parochie H.Matthias Castenray o.v.v. Restauratie Kerkgebouw. Alvast ons aller dank voor uw financiële steun. Boven: De kraam van het Comité Restauratie Kerkgebouw Castenray met de maquette van de kerk. Rechts: Van het schatten van het gewicht van drie paaskaarsen werd door veel bezoekers van de stand gebruik gemaakt. U-ïf.i

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 20