-11- Vergadering "H. Stede" op Zondag Septuagesima. Veel belangstelling. In plaats van meester Herm. Vollenbergh werd als secretaris-penningmeester gekozen H. van Kuyck. 11 April; Contactavond, georganiseerd door het parochieel comité v.h. Soc. Charit. Centrum, om de parochianen inzicht te geven in,-en belangstelling op te wekken voor deszelfs werk. De h. E.P. Rector Heynen O.C.D. van Smakt hield 'n inleiding. Verder werd deze avond gevuld door de Mandolineclub, door enkele zangnummers van het Gemengd Zangkoor en de onvermijdelijke loterij, waarvan de netto opbrengst ten goede kwam aan de kas van de parochiale armen. Onder de H. Missen werd de collecte gehouden van het Dekenaal Soc.Charit.Centrum en bracht op f 45.-. Jos Vollebergh en Jan Vissers speelden beiden blokfluit en omdat ze tweestemmig mooier vonden klinken, speelden ze regelmatig samen. Zo is het clubje begonnen. Jos Vollebergh vertelde hierover het volgende: "Een echt bandje is het geworden door Jaap Terheiden. Hij zat bij Jöppen Driek, was naar ik meen bij de Marechaussee geweest. Jaap speelde heel goed banjo en niet alleen als een mandoline, maar ook in akkoorden als een ukelele.Bovendien zong hij prachtig met een erg mooie bas. En van zingen hielden wij wel, want Casele had in die jaren onder de bezielende leiding van de heel begaafde Handrie Kuijpers en met de medewerking van zijn broers, Sjang de kapper en Tinus de kaöster, een meer dan voortreffelijk en enthousiast kerkkoor, dat ook nog wel wat anders kon zingen dan H.Missen. Voor dat koor kwam ik nog jarenlang uit Nijmegen terug, om te repeteren voor de grote feesten. Dat is nu nog een waardevolle herinnering voor mij! Een beetje 'Casels'ben ik altijd gebleven." Over Cor van Etten vertelde Jos: "Cor van Etten, de andere 'vreemdeling', kwam uit Eindhoven en was onderwijzer van zijn vak. Cor heb ik na de oorlog nog wel ontmoet, lang geleden. Jaap heb ik nooit meer gezien." Jan Vissers, een uiterst bekwaam houtbewerker, heeft nog jarenlang in Castenray gewoond en is op latere leeftijd verhuisd naar Horst. Hij is inmiddels overleden. Jos Vollebergh, zoon van meester Vollebergh, ging in Nijmegen aan de R.K. Universiteit studeren. Hij behaalde daar zijn doctoraal en in 1958 promoveerde hij cum laude tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Jos werd directeur van het Gemeenschappelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie (GITP) en middenjaren zestig buitengewoon hoogleraar in organisatiekunde aan de R.K. Universiteit in Nijmegen. Zijn populariteit en deskundigheid als hoogleraar tekent zich misschien wel het meest in het feit dat hij bij zijn aantreden begon met iets meer dan 10 studenten, maar tegen de tijd dat hij eind jaren zeventig afscheid nam als professor, was de collegezaal te klein, om de meer dan 350 studenten, die zijn colleges wilden volgen, te herbergen. Jos Vollebergh heeft inmiddels een respectabele leeftijd bereikt en woont in Malden. V.l.n.r. op de paarden: Jan Vissers, Jaap Terheiden, Cor van Etten. Staand: Jos Vollebergh (1.) en Jac Keijsers. De banjo- en mandolineclub Castenray 1945.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 11