-6- Zondag 28 Dec. 1953 werd officieel afscheid genomen door de parochie van dhr. Herman Vollebergh, vanaf de oprichting der school (in 1922 JS) in Castenray, Hoofd der school. Na het Lof kwam men daartoe te samen in het Patronaat. Dit kon de belangstellenden nauwelijks herbergen. Tot de genoodigden behoorden naast de familie en eigen menschen uit de parochie, de Rijksinspecteur v.h. L.O., dhr. Hermans uit Venlo, dhr.Peters, lid v. Ged. Staten uit Oirlo, diverse oud-collega's van meester Vollebergh. De voorzitter v,h, Schoolbest., de Z.E.H. Pastoor, opende deze feestel. bijeenkomst, want dit is het officieele afscheid tenslotte geworden. Namens de parochianen werden 'n paar stoelen aangeboden, waarvoor door het Schoolbest. de som van f225,- was opgehaald, als 'n kleine blijk van dank en waardeering voor hetgeen door meester Vollebergh was gedaan. Verder werd nog het woord gevoerd door dhr. P.Steeghs, in 't bijzonder namens de ouders, door met name bovengenoemde genoodigden en dhr. Vervoort en mej. Derksen, oud-collega's en medewerkers a.d. school alhier. Het onderwijzend personeel en schoolkinderen onder leiding v.h. nieuwe Hoofd, dhr.Jan Peters, kwamen hun 'baas' verrassen met hun geschenken en mooie voordrachten en schetsen 'naar het leven' geteekend. Tenslotte mag niet onvermeld blijven de prachtige medewerking van het Gemengde Zangkoor, onder leiding van dhr. Jan Kuijpers, dat door zijn zang aan deze bijeenkomst 'n stijlvolle omlijsting gaf. Meester Vollebergh had vanzelfsprekend het laatste woord, 't welk een geroerd dankwoord was. In het afgeloopen jaar: Doopsels 21; Sterfgevallen 4; waarvan 2 volw. en 2 kinderen. Huwelijken 0. H.Vormsel 54; le Communie 16; Hernieuwing der Doopbel. 10; H.Communie 48.000. VOOR EEN GAAF GAZON Het gezin van meester Vollebergh in 1935. V.l.n.r. Jos, moeder Wilhelmina Nelissen (afkomstig uit Oirlo), Henriëtte, Toon, Riet, vader Herman Vollebergh (afkomstig uit Venray. Het gezin woonde in Castenray aan de huidige Matthiasstraat in het pand, waar nu Hay en Nellie Arts wonen. ook voor nocforrr-coiefs luinsprcelers v/c!?fpompen j luinmeubels Versleijen heeft een uitgebreide collectie gazonmaaiers voor u uitgestald. Of u nu 10,100 of 1000 m3 gros heef!, we hebben ook een geschikte maaier voor u. Onze medewerkers staan klaar om u te adviseren. Castenrayseweg 14 Oirlo www^vefsleijen.com lefc 0478 57 19 4! fax: 0478 - 57 19 95 -v..

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 6