fii Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -5- Zondag 27 juni: We verlenen medewerking bij het inrichten en de bemensing van de stand van het Comité Restauratie Kerkgebouw Castenray tijdens de Bierfeesten. Maandag 28 juni: Vergadering van de Werkgroep Herdenking Deportaties 1944 Gemeente Venray in gemeenschapshuis De Gelderkoel te Heide. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 7 juli: Vergadering Heemkundig Genootschap bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Dit is de laatste vergadering voor de zomervakantie. Boerengezegden 9 De bieën mit muggevet iensmaere. (Zin hebben om te dansen.) De ander waek is de sneejerswaek. (Dit zei men als iemand zaken steeds maar uitstelde.) 9 Lópt nor de maon, dan ziede alle sterre staon! 9 Zó ziëk zien as 'n ölliekroek. (Een flinke kater hebben.) 9 De schödderböks anhebbe. (Niet stil kunnen zitten; veel uitgaan.) Schenkingen Van Truuske Dinghs en Wiel Vullings kregen we een aantal verenigings-, familie- en dorpsfoto's. Ze vormen een mooie aanvulling van ons archief, waarvoor onze hartelijke dank. We zullen t.z.t. enkele van de foto's in de Schans afdrukken. Llit de parochiekroniek Door veelvuldige bemoeiingen van het bestuur v.d. plaatsel. afdeeling van den Boerenbond bij de Emigratiedienst v.d. L.L.T.B. te Roermond, kon hier ter plaatse ...Oct. 'n Emigratiecursus beginnen. De algeheele leiding berust bij dhr. Jan Peters, onderwijzer a.d. Lagere school alhier. Er is 'n groote belangstelling. 26 Deelnemers, nl. 6 dames en 20 heeren. 25 Nov. herdachten de Jonge Boeren het 30-jarig bestaan van hun vereniging. 's Morgens is H.Mis van dankzegging, in de namiddag 'n feestvergadering van de 43 leden met diverse genoodigden. Aalmoezenier Driessen van het Mannel. Jeugdwerk in ons Bisdom, de Z.E.H. P.Bongarts sprak over de houding van de Kathol. Jongemannen in onze tijd. Na een overzicht en verslag door voorzitter en secretaris, respectievelijk Theo Willemssen en Pierre Duijkers en gelegenheidswoorden van diverse genoodigden, werd de feestvergadering besloten met 'n koffietafel. Tegen zeven uur begon 'n bonte avond in samenwerking en vnl. ten bate van de Boerinnenbond. Aan de vooravond van het feest v.d. Onbevlekte Ontvangenis van Maria 8 Dec., waarop door Z.H. de Paus het Mariajaar werd geopend, werden de klokken geluid. Alhoewel het Hoogw. Episcopaat verlof had gegeven om in iedere parochiekerk 'n avondmis te celebreren, werd hier vanwege omstandigheden geen gebruik van gemaakt en werden de geloovigen aangespoord om in den morgen de H.H.Diensten zoo veel mogelijk bij te wonen. Wel werd gebruik gemaakt v.h. algemeen verlof om in de Kerstnacht te 1 uur de Nachtmis op te dragen, die zeer goed bezocht was. •ticf>ting fjeemRunSi'g 6enootscfjq Castcnrqp

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 5