-14- Uit de parochiekroniek Vanaf hier is de parochiekroniek bijgehouden door pastoor Geurts. We schrijven het jaar 1953. Na zich per 1 Oct. metterwoon gevestigd te hebben in de parochie, wordt de nieuwe Pastoor, de Z.E.H. Ant.Geurts 11 Oct. plechtig geïnstalleerd door den Hoogeerw.Heer W.Berden, Deken van Venray, onder groote belangstelling van de parochianen, die groote zorg hadden besteed aan de versiering van de af te leggen weg. Als getuigen fungeerden de Z.E.H.H. G.A.Vorstermans, Pastoor te Leunen en Gust.Vervoort, Pastoor te Oirlo. De Edelachtbare Heer Burgemeester Janssen van Venray was mede aanwezig. Te 14.30 u. werd de Z.E.H. Pastoor aan de Pastorie afgehaald en voor de ingang van de kerk welkom geheeten door het oudste lid van het Kerkbestuur, dhr. P.Steeghs en daarna toegesproken door de Heer Burgemeester en dhr. Herm.Vollebergh, Hoofd der school, waarna kinderen onder toepasselijke woorden de sleutel van de kerk aanboden. Na de kerkel. Plechtigheden, terug naar de Pastorie, werden door het Gemengde Zangkoor enkele liederen uitgevoerd, waarna dhr.Martin Jeuken als voorzitter van de contactcommissie nog 'n enkel woord sprak namens de vereenigingen. Hierna sprak de Pastoor nogmaals 'n dankwoord en werd er gelegenheid gegeven tot feliciteren. Op 11 oktober 1953 werd pastoor Geurts door deken W Berden van het dekenaat Venray geïnstalleerd tot pastoor van Castenray. Hij bleef hier tot 1962. Tijdens zijn pastoraat vierde Castenray in 1958 zijn zilveren priesterfeest en in datzelfde jaar werd ook het 25-jarig bestaan van onze parochie gevierd. Bij gelegenheid van beide jubilea werd door de Castenrayse bevolking een geldbedrag ingezameld, waarvoor twee gebrandschilderde ramen van de bekende Limburgse kunstenaar Hans Truyen werden aangeschaft. Bijna 50 jaar na de plaatsing in onze kerk zijn deze ramen, evenals het glas-in-lood raam van de kunstenaarshand van Charles Eyck, aan een grondige restauratie toe. Na deze noodzakelijke restauratie zullen de drie kunstwerken weer in al hun pracht in onze kerk te bewonderen zijn. Uit onze herinnering weten we nog dat pastoor Geurts een hartelijk persoon was, die altijd in was voor een praatje. Hij droeg al zijn parochianen een zeer warm hart toe. Als mens een groot contrast met pastoor Rieter. Tijdens de periode van pastoor Geurts werd de strijd om Klein Oirlo in 1960 definitief door bisschop Moors beslecht in het voordeel van Castenray. Sindsdien hoort Klein Oirlo bij Castenray. De installatie van pastoor Geurts in Castenray.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 14