fii Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -4- ticfjtmg (jeemfcun5i'g Cenootscfjai Castenrtrp Woensdag 7 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Alles kumt teraecht, behalve de verzope döbbelkes. Ien gén goej vel staeke. (Er niet gezond uitzien.) Vissers en jaegers zien schöttelvaegers. (Vissers en jagers zijn hongerig als ze thuiskomen.) Iemes onder 't zift trekke. (Iemand financieel onderuit halen, zift zeef) Mit schraöm ien öw knip kèmde wier as mit schraöm op ow lip. Schenkingen Van de in 2001 opgeheven voetbal-/korfbaiclub 'S.V.Castenray' ontvingen we een bedrag van 265. Bij de liquidatie van de vereniging was besloten, dat het geld uit de verenigingskas, dat na betaling van alle openstaande rekeningen nog zou resteren, gelijkelijk verdeeld zou worden onder de kerk en de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. S.V.Castenray is, zoals u weet, in 2001 een fusie aangegaan met de sportvereniging uit Oirlo onder de naam SVOC '01. Wij danken bestuur en leden van de opgeheven Castenrayse sportvereniging zeer voor dit voor onze begrippen uiterst royale bedrag. Van H.C. ontvingen we onlangs een mooie schenking van 50, waarvoor eveneens onze allerhartelijkste dank. We zijn blij dat af en toe iemand uit ons dorp geld doneert. Onze Stichting moet voor een deel financieel draaien van dit soort donaties en verder blijkt hieruit een stuk betrokkenheid en waardering voor het werk dat we doen. Beide bedragen zullen we aanwenden voor de bekostiging van het dit jaar te plaatsen veldkruis aan de Lollebeekweg en voor de plaatsing van een herdenkingsplaquette voor Castenrayse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog. Nogmaals zeer bedankt voor de giften. Wilt u onze Stichting ook financieel steunen, dan kunt u dit doen op rekeningnummer 12.81.37.517 t.n.v. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. 't Casels Broek - aflevering 38. Leden van de Vogel werkgroep "t Hökske' uit Horst/Sevenum hebben de Castenrayse Vennen opgenomen in een Broedvogelmonitoringsproject (BMP). Oud-Castenrayer André Seijkens is o.a. lid van deze vogel werkgroep en als zodanig sterk betrokken bij het project. Door in het vooijaar verschillende weken achter elkaar de aanwezige vogels met hun territorium in kaart te brengen, krijgt men inzicht in de broedvogelpopulaties. Dit onderzoek gebeurt onder supervisie van de Samenwerkende Organisaties VogelOnderzoek Nederland (SOVON). Districtscoördinatoren voor Noord Limburg zijn Robbert Vernooy en Hans-Peter Uebelgünn. Robbert Vernooy gaf vorig jaar nog een rondleiding in 't Broek voor leden van een natuurgroep uit Horst en voor overige geïnteresseerden. Tijdens deze goed bezochte rondleiding bleek hoe interessant ook het vogelleven in ons natuurgebied kan zijn. Robbert Vernooy zorgde voor het volgende overzicht: BROEDVOGELS IN 2003 h V r—- -

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 4