RESTAURATIE KERKGEBOUW Kerf{6estuur Castenray Zoals u wellicht al eerder vernomen had, is het noodzakelijk geworden dat ons kerkgebouw een grootscheepse restauratie ondergaat. Ondanks het feit dat de opeenvolgende kerkbesturen het monumentale gebouw steeds prima onderhouden hebben, heeft de tand des tijds onze kerk niet onaangetast gelaten. Een grondige inspectie van de Stichting Monumentenwacht Limburg heeft de gebreken aan het licht gebracht en in een bouwkundig inspectierapport vastgelegd. En het is nu zaak om als Castenrayse gemeenschap hierop adequaat te reageren en een ander grondig aan te pakken. Op initiatief van het kerkbestuur is een commissie geformeerd die alle zaken omtrent de restauratie gaat begeleiden en coördineren. De volgende personen hebben zitting in deze commissie: Namens het kerkbestuur: Kapelaan van Dijck, Annemie Drüggen (notuliste), Ria Luykx en Pieter Maes. Als vertegenwoordigers van de dorpsgemeenschap: Jan Strijbos, Louis Vroemen en Hay Willemssen. Als adviseurs: Wiel Kremer en Charles de Vilder. Op woensdag 24 maart j.l. is de commissie voor de eerste keer bij elkaar gekomen en is een inventarisatie gemaakt van de werkzaamheden. Vrijwel alle technische zaken zijn al geregeld in het door de Afdeling Bouwzaken, Kunst en Cultuur van het bisdom Roermond opgestelde Restauratieplan. Dit plan heeft inmiddels ook de goedkeuring van de provinciale en gemeentelijke overheid, zodat een spoedige start van de restauratie in het verschiet ligt. De totale kosten van de kerkrestauratie gaan de imposante som van 413.485,- bedragen. Een bedrag van 285.333,- zijnde 70 van de subsidiabele restauratiekosten, is reeds toegezegd door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. De provincie Limburg draagt 10 van dit subsidiebedrag bij, zijnde 28.533,-, zodat er nog een bedrag van om en nabij 100.000,- blijft open staan. Het is zaak voor de begeleidingscommissie, om het overgrote deel van dit bedrag binnen te halen door fondswerving. Diverse landelijke en provinciale fondsen, die een dergelijke restauratie in hun doelstelling hebben, zullen benaderd worden en op deze manier hopen we de restauratiebegroting sluitend te krijgen. De verwachting is echter wel, en een aantal fondsen stelt dit ook nadrukkelijk als voorwaarde, dat een eigen bijdrage van onze dorpsgemeenschap onontkoombaar zal zijn. We hopen en vertrouwen dan ook op uw medewerking, wanneer uw financiële hulp gevraagd gaat worden. Op korte termijn zal een speciale restauratierekening bij de bank geopend worden, waarop alle subsidies, giften e.d. gestort kunnen worden. Uiteraard zullen we u de komende tijd volledig op de hoogte houden van de stand van zaken. We zullen uitgebreid verslag doen van de noodzakelijke bouwkundige aanpassingen, van de vordering van de restauratie en van de financiële huishouding. Graag vragen we ook uw betrokkenheid bij het behoud van ons fraaie en monumentale kerkgebouw.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 19