Notulen openbare dorpsraadvergadering gehouden op maandag 12 januari 2004 in het beugelzaaltje van gemeenschapshuis "De Wis" te Castenray; aanvang 20.00 uur 1. Opening. De voorzitter heet iedereen welkom op deze vergadering; een bijzonder welkom aan onze nieuwe dorpsraadleden Sepp Willemssen, Bartell Raaymakers en Rose van Eek. 2. Notulen 24-11-2003 tot op heden is er nog geen reactie ontvangen op de brief gericht aan Ger Driesen Erik Weijzen is gebeld, hij had nog geen antwoorden op onze vragen en zou halverwege januari terugbellen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Er is overleg gevoerd met K.B.O. over het groenonderhoud van vorig jaar en de bijdrage hiervoor is vastgesteld. Er wordt wel om een goed overzicht gevraagd van wat precies de werkzaamheden zijn voor hun. Hier wordt zo spoedig mogelijk voor gezorgd de data wanneer de skatebaan komt worden in De Schans gepubliceerd De Schans; Frank Weijs is inmiddels begonnen met het maken van De Schans. Het kopieerapparaat verhuist naar de Wis. Er hebben zich inmiddels enkele vrijwilligers aangemeld, die voortaan De Schans gaan afdrukken. Voor de volgende vergadering moet duidelijk zijn wie de administratie over gaat nemen. De Wis; in een pasgeleden gehouden vergadering is het vertrouwen van het dorp gevraagd voor de verbouwing van het gemeenschapshuis. Synthese is ook ingeschakeld voor het verwerven van subsidies.Van alle verenigingen en mensen werd gevraagd om wensen op papier te zetten en in te leveren. De 50-50 regeling wordt gehandhaafd. Criteria leefbaarheidsbudget; in de volgende vergadering komen we hierop terug Kern met pit; De cheque is uitgereikt en de penningmeester krijgt deze overhandigd. Dorpsplein; Er komt toch geen heg achter de beplanting langs; het bleek nl. dat er nogal wat puin in de grond zat; er was geen doorkomen aan. De kerstverlichting moet goed nagekeken worden, daar er nogal wat lampen stuk zijn gegaan. 4. Taakverdeling bestuur. De diverse pleintjes worden door de diverse werkgroepen gedragen, dit s.v.p. ook vermelden in de taakverdeling. De volgende vergadering moet er een secretaris voor de dorpsraad en een penningmeester voor De Schans naar voren komen. Verder is het zaak dat er een vaste afvaardiging voor het dorpsradenoverleg komt. 3. Rondvraag Wanneer bespreken we projecten voor 2004 Iedereen wordt verzocht om voor de volgende vergadering hierover na te denken. De vallende bladeren op de Mathiasstraat zijn een doorn in het oog van veel mensen! We zijn ons hiervan bewust maar kunnen er niets mee want de gemeente vindt dit duidelijk niet. Over de Diepeling is niets meer vernomen; als het nodig zou zijn zou de dorpsraad ingeschakeld worden. Het Heemkundig Genootschap wil graag een veldkruis plaatsen op de hoek Lollebeekweg- Steegkamp; kan hier een duiker geplaatst worden. Erik Weijzen zal hierover geraadpleegd worden. 60-jaar herdenking van de oorlog, men wil graag in ieder dorpje monumentjes plaatsen Gebeurt er nog iets met het uitbaggeren van en de wandelroute in De Castenrayse Vennen. We zullen Staatsbosbeheer nogmaals hieraan herinneren. 4. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en wenst iedereen welthuis.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 3