E -9- Dorpsraad en Jan als belangstellende toehoorder. Ze bespraken het voorval met enkele aanwezigen en iedereen vond het te gek voor woorden, dat de toegang tot 't Broek op deze manier ontzegd werd. Dat moest toch niet kunnen! Tijdens de openbare dorpsvergadering gaf mevrouw Greweldinger uit Horst, als afgevaardigde van de Commissie Leefbaarheid in de Peel, een spreekbeurt. In het vragenuurtje nam ook Handrie Wismans het woord: "Het is toch eeuwig zonde dat er zo 'n mooi natuurgebied aan de rand van het dorp ligt en we kunnen er niets mee. Een wandelroute zou de leefbaarheid verhogen. Het was Jan en Truus uit het hart gegrepen. De Dorpsraad stelde voorzitter Stef Lintzen en Truus Tacken aan, om met Staatsbosbeheer in gesprek te gaan. In juli 1996 diende de Castenrayse Dorpsraad bij Staatsbsbeheer een officieel verzoek in, om een wandelroute in dit gebied aan te leggen. Tijdens een gesprek bleek, dat ook Staatsbosbeheer speelde met het idee van een wandelroute en men had al min of meer een traject op het oog. Dat was in grote lijnen de route die het IVN volgde met haar excursies. Truus had een veel aantrekkelijker alternatief en nadat men nog een keer met Wiel Smits en Mart Strijbos (Pzn.), beiden echte 'Broëkkenners', was rondgelopen, werd het traject vastgesteld en met paaltjes gemarkeerd. De in 1997 geopende wandelroute in 't Broek begint bij het dorpsplein en is bijna 4 km lang. Toen de route uitgezet en gemarkeerd was, werd op zondag 15 september 1996 onder leiding van Staatsbosbeheer een verkennende tocht georganiseerd voor de Castenrayse inwoners. Ruim honderd personen namen hieraan deel. Een duidelijk teken dat het idee van een wandelroute goed aansloeg. Veel belangstelling bij de officiële ingebruikneming van Aandachtig gehoor voor de uitleg van de boswachter, de wandelroute. Foto HS. Foto HS. De afspraak werd gemaakt dat het onderhoud van de route door de Dorpsraad zou gebeuren, maar dit onderhoud zou tot een minimum beperkt moeten blijven. Overhangende takken mochten verwijderd worden, maar er moest zo min mogelijk opgesnoeid worden. Het pad mocht beslist niet breder worden. Omgewaaide bomen over het pad moesten zoveel mogelijk blijven liggen als natuurlijke

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 9