Stichting Heemkundig Genootschap Castenray ticfjimg fjeemüunöi'g ©enootscfja Castenrav -8- Maandag 19 januari: Lezing LGOG in zaal't Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. De heer Jacob Schotten houdt een dialezing met als onderwerp 'De scherven spreken - Aardewerk als historische informatiebron'. Deze lezing wordt gehouden naar aanleiding van de tentoonstelling 'Sjerfkes' die op 30 januari in museum 't Freulekeshuus van start gaat. De lezing in Beukenrode is voor iedereen die belangstelling heeft gratis toegankelijk. Woensdag 4 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Morgenrood brengt water in de sloot. Avondrood goed weer aan boord, (ingebracht door Har Cremers) Ring om de zon brengt water in de ton. Ring om de maan zal in wind vergaan, (idem van Har) Iederieën kaert vur zien aege deur. (Het hemd is nader dan de rok). Elzehout vroeg in de knop, een strenge winter wacht ons op. As ge trowt, ziede driej dinger kwiet: de baeste plats ien bed, 't laeste woord en de sleutel van de Onlangs ontvingen we van Trina van Rhee en Nel Wismans weer een aantal oude foto's om te kopiëren en te scannen. Onze hartelijke dank hiervoor. We hebben inmiddels al een aardig fotoarchief opgebouwd, maar er kunnen nog een heleboel foto's aan worden toegevoegd. Ook actuele foto's worden eens historisch, dus als u een keer wilt kijken naar uw fotocollectie, dan zou ons dat weer een stuk op weg kunnen helpen, om het leven in Castenray vast te leggen en te bewaren voor het nageslacht. 't Casels Broek - aflevering 29. De Caselse Vennenroute In juni 1997 werd de in samenwerking met de Castenrayse dorpsraad dwars door het gebied aangelegde wandelroute van ±3,5 km officieel in gebruik genomen.. Het initiatief van een wandelroute in 't Broek kwam van de Castenrayse Dorpsraad. Op zekere dag maakten Jan en Truus Tacken, als zo dikwijls, een wandeling in T Broek. Ze hadden hun hond keurig aangelijnd meegenomen. Onderweg kwamen ze een groep buitendorpse wandelaars tegen, die een door het IVN (Instituut voor Natuureducatie) georganiseerde natuurtocht bijwoonden. De groep werd begeleid door een boswachter van Staatsbosbeheer. Deze sommeerde Jan en Truus onmiddellijk het gebied te verlaten. Er mocht alleen in begeleide excursies een wandeling gemaakt worden. Zonder toestemming van Staatsbosbeheer mocht er verder niemand meer in 't Broek komen. "Het wordt me toch te gek", zei Jan, "dat je in 7 Casels Broek, waar ik als kind reeds rondstruinde en waar ik tientallen jaren gekomen ben, nu opeens niet meer zou mogen komen. Hij gaf op niet mis te verstane wijze blijk van zijn ongenoegen. Het gevoel dat men ons 'ös aege Broek' wilde ontnemen, zat Jan en Truus meer dan dwars. Thuisgekomen wilde de boosheid over het voorval maar niet zakken en toen enkele dagen later een openbare dorpsvergadering plaatsvond, waren Jan en Truus ook van de partij. Truus als lid van de gaeldbuul! Foto's

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 8