S)e Stuwt DE SCHANSEKNUPPELS :Mededelingen: Hedde De Schans van vurrige weèk ok gelaeze. Wat en zurreg make die van de Kampagne zich. Det's nuergens vur neudig. Zondag 16 november is den dag van de verloving van 't nieje bruudspaar, en die die zal dur kömme. Want netuurlek kriegt De Straot 't vur mekaar. Daor hoeve andere zig echt gèn zurg aover te make. Mar det artikel riep wel wat vroagen op. Want léze de naobere uut de Kampage genne krant, kieke die nie nor de televisie? Verlovingen zien serieuze aangelegenheden. Ge mot ow van te vurre goed oriëntiere. Ut kan toch nie zoë zien, det de toekomstige bruud oeit gezeild het mit enne Klaas B. of dat de a.s. bruudegom gelogen het tegge zien moeder. En uutgebreid veilgheidsonderzuuk van ozze eige CIA (Caselse lenformatie Achterhalen) duurt nog vort. Mar det is niet ut énigste wat speult. Enne boer trouwt nie zoë mar mit de urste de beste vrouw, ök nie ien de onecht. Daor zien hiële iengewikkelde procedures vur bedaocht tègeworrig. Op de tilliviesie make ze ut zelfs wel hiël moeilijk. Daor is en programma -de Bachelor- en daor mot den iëne vrejgezel uut en hiël stel bloedmöje dames kieze. Zoiets kan mar zoë ien èns aoverslaon op Casele. En det van die mangelekoel, det zal wel hiël wat anders gewist zien. Dén van de Kampagne war zeker jaloers, det hej daor nie moog zien. Haj zelf mar ien de Straot motte gaon woënen, dan war hej meschien wel de gelukkige geworre (mar ik denk toch van nie). Miër wille we en kunne we dur nog nie aover zegge. Mar iën ding is wel zeker: de verloving göt dur. Op zondag 16 november a.s. is ut verlovingsbal ien De Schanseschop. Um 15.11 uur begint ut fiëst en dan verwachte wej wel iederiën. Of ge now uutgeneudigd ziet of nie. Ongenuujd kumt vanzelf, is en alt gezegde. Dus minse Uut de Kampagne; as geej niks huurt of ziet, dan kunde gewoën mit zien alle komme op de zestiende um drie uur 'smiddags. En netuurlek zien ök de minse uut de andere buurte van harte welkom, mit of zonder uutneudiging. De boerebrulluftkemisse van De Straot. Maandag 10 nov: Algemene ledenvergadering om 20.00 uur in café 't Doelhuis. Zaterdag 15 nov: Om 19.00 uur bij elkaar komen in café 't Doelhuis om per fiets naar het vorstenraadsbal in Oirlo te vertrekken.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3