Stichting Jeugdwerk Castenrav Jan Peeters heeft met drie broers eveneens een schaatsbaan uitgebaggerd. Hij weet zich nog te herinneren, dat het de baan was die aan de Rietweg grensde. Tijdens de razzia s in oktober en november 1944 werden mijn broers Gr ad, Sef en Piet en ikzelf opgepakt en naar Duitsland afgevoerd, om daar te werk gesteld te worden. In mei 1945 kwamen we terug uit Duitsland en in de zomer van datzelfde jaar hebben we met ons vieren aan de schaatsbaan gewerkt. Het was een droge zomer en er stond maar weinig water in V Broek We hadden ook nog wat water laten afvloeien in de Lollebeek, zodat we met de laarzen aan door het moeras konden lopen. Het rietveld werd in stukken van ongeveer 50 bij 50 centimeter afgestoken. Deze blokken met riet werden door ons met een mesthaak op de kant getrokken en zo ontstond een rietvrije schaatsbaan. Als je de blokken had weggehaald, stondje weer in het water en de modder De wortelstelsels van het riet kreeg je niet helemaal verwijderd, waardoor de schaatsbanen regelmatig onderhoud vergden. VRIJDAG 26 september: Zwemmen bij het Meerdal. Let op, dit is dus een vrij dagavond en niet op zaterdag. We vetrekken om 18.00 uur omdat het zwembad om 21.00 uur gesloten wordt Om ongeveer 21.30 uur zijn we dan weer terug. Het kost 4,00. Je kunt je tot en met donderdag opgeven bij Regi. Ouders die de kinderen met auto's willen brengen en halen kunnen zich ook opgeven. Omdat de Wis 1 november bezet is hebben we de dropping en 'Doet ie 't of doet ie 't niet' omgeruild. Zaterdag 11 oktober: Doet ie 't of doet ie 't niet. Geef je ook hiervoor op. Het kost 1,00. Zaterdag 1 november: Speurtocht/dropping. We brengen jullie met auto's weg. De auto's zijn niet geblindeerd, dus je weet waar je wordt afgezet Jullie lopen wel in groepjes en je zult evengoed de weg moeten vinden naar de eindbestemming! De dropping kost 5,00. Zaterdag 15 november: Playback Show. Helaas zijn er op deze zaterdag al allerlei andere activiteiten waardoor we wat publiek zullen moet missen. Hopelijk geen reden voor jullie om flink te oefenen en te laten zien wat jullie allemaal kunnen! Als er ouders of 'ouderen' zijn die een gastoptreden willen verzorgen: graag. Zaterdag 29 november: Activiteit Zaterdag 20 december: Activiteit Het veen werd vakkundig afgestoken waarna de schaatsbaan kon worden uitgebaggerd.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 6