OUDERRAAD Notulen: ouderraadvergadering d.d. 8 september 2003 1. Opening: - Wilbert heet iedereen van harte welkom in dit nieuwe schooljaar en opent de vergadering. 2. Notulen vorige vergadering: d.d. 01 juli jl. - De vastgelegde vergaderdata zijn in principe definitief - MR bestuur; Voorzitter; Jacqueline, secretaris; Gemma, Penningmeester; Elly, afgevaardigde GMR, Marcel. - Overblijven; 1 gezin wil oppas en oppassen en 1 gezin wil incidenteel. - Gereserveerde geld voor overblijven zal in de onderbouw gebruikt worden. - Kasten voor brigadieren zijn er nog niet. - Vrijwilligers voor het brigadieren hebben dit jaar een presentje gekregen t.w v 5, - Notulen zijn verder akkoord. 3. Mededelingen en ingekomen stukken: - Ria Maes bedankt ons voor de mooie boeken - Laatste schooldag is er op ijs getrakteerd - 30 november is de intocht van de Sint het team wil de intocht niet te vroeg hebben i.v.m. het maken van de versiering), dus jaarlijks opnieuw de datum bekijken. De belangrijkste personen zijn alvast gevraagd. - Thema-avonden GGD; volgende vergadering 4. Algemene punten: - MR verslag; er is geen vergadering meer geweest. - Taakverdeling OR, Erik neemt de taken van Mart over - Route en actieschema worden aangepast. - Algemene ouderavond; dezelfde opzet als vorig jaar Wilbert heeft een aantal punten opgesteld. Het beleid rondom de kermis wordt weer besproken. Pas na de volgende grote enquête wordt de discussie evt. weer geopend. Verschoven lestijden; dit zal in het kader van "flexibele lestijden" in de toekomst mogelijk weer opnieuw bekeken worden. Op dit moment veranderen is in het belang van het kind niet verstandig. Standpunt van team en ORhet belang van het kind is altijd doorslaggevend bij te nemen beslissingen. - Financieel jaarverslag; dit komt ter inzage bij de algemene ouderavond. - Beste knuppel; er worden 2 mogelijkheden genoemd. - Afspraken maken voor representatie; dit voorstel is nog niet klaar. 5. Punten onderwijsteam: - Dionne wenst ons een fijn schooljaar toe. - Het team is goed gestart, samen met Janneke als nieuwe leerkracht. - Kan het tuinonderhoud geagendeerd worden (afval, werken met ouders, speelplaats). - De eerder besproken Pilot samenwerkend onderwijs is gestart. - Nieuwe methode begrijpend lezen is binnen. - Moet de manier van rapportage veranderen? Volgens de leden van de OR niet. o*derr**,

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 9