Koninklijke Onderscheiding voor Pieter Maes Gisteren ontving onze dorpsgenoot Pieter Maes op het gemeentehuis te Venray een koninklijke onderscheiding vanwege zijn grote verdienste voor onze gemeenschap. De bijbehorende versierselen werden hem opgespeld door burgemeester Waals. Op initiatief van de Castenrayse Dorpsraad werd ongeveer VA jaar geleden een aanvraag ingediend voor het toekennen van een koninklijke onderscheiding aan Pieter Maes. Wij zijn zeer verheugd dat deze aanvraag nu is gehonoreerd, want Pieter heeft deze onderscheiding dik en dubbel verdiend. Hij was van 1971 tot 1981 10 jaar) penningmeester van de Stichting Gemeenschapshuis en een van de initiatiefnemers van de verbouwing van het in slechte staat verkerende Patronaatsgebouw. Van 1975 tot heden 28 jaaris Pieter secretaris van het kerkbestuur. Een van de vele taken van Pieter in het kerkbestuur was het onderhoud van het kerkgebouw. Hij was, en is nog, een kei in het binnenhalen van subsidies en hij zorgde ervoor dat het onderhoud regelmatig plaats vond met zo min mogelijk kosten. Voor en na elke kerkdienst is Pieter aanwezig en bezig met de organisatie. In 1964 werd Pieter penningmeester van de toen opgerichte Sportvereniging Castenray SVC Deze functie heeft hij vervuld tot 2001 37 jaartoen SVC fuseerde met DIS uit Oirlo en de verenigingen verder gingen onder de naam SVOC 01. Ook hier is hij nog actief bij betrokken. In de beginjaren van Sportvereniging Castenray was hij 7 jaar jeugdleider en tevens enkele jaren betrokken bij de organisatie van het jeugdcarnaval. Ook was hij na zijn actieve voetballoopbaan 13 jaar grensrechter bij het eerste elftal van SVC. Van 1968 tot 2001 33 jaarwas Pieter ook nog bestuurslid van de Sportstichting Oirlo-Castenray. Ook hier was hij een zeer actief en betrokken bestuurslid. Een staat van dienst die er zijn mag! Pieter, namens Dorpsraad Castenray hartelijk gefeliciteerd met deze koninklijke onderscheiding en bedankt voor je inzet voor onze gemeenschap. Ook Ria gefeliciteerd en bedankt voor jouw steun en medewerking aan het vrijwilligerswerk van Pieter.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3