-8- Knuppels en knuppelinnekes De karnaval lit al wér aenkele dage aachter ös. Hierop trug kiekend kunnen weej allieën mar zegge dat ut un bieëstig schón en hieël moj fieëst war. Ut begös mit ut schólbal, dat zaat hieël moj ien mekaar. Verder zaat ut waer mit de karnaval ok erg mit. D'n optocht war hartstikke moj en dur war ok hieël moj versierd langs de route, ok wel op mieërdere platse. Op ut Baeste Knuppelbal was ut ok hartstikke gezellig. Ut kienderbal mit ut klaenste knuppelke en kabouter Plop en consorte, kei tof. Mar zeker ok de boere brulluft uut Klaen Oeldere han ut goeëd vur mekaar, zoeëdat weej dór ok un moj slot an kosse breije. Hartstikke moj. Hierbeej willen weej dan ok alle minse hieël aerg bedanke die op wat vur un menier ok hieran mitgewaerkt hebbe. Minse van klaen tot groeët, van jong tot aid, Bedankt, ut war schón. Moniek, Mark, Anjo, Arie en C.V. "De Schanseknuppels." Knuppels Knuppelinneke's Schanseknuppels bedankt Het knuppelbal was goed De kaarten ontelbaar De voordrachten waren leuk De optreden's verassend De bloemen en cadeau's geweldig De felicitatie's hardverwarmend Onze dank is dan ook bijzonder groot iWiel Nelly Janssen Vermist: Vlag Vsv Vaar 't laatst gezien op carnavalsdinsdag Signalement ten tijde van verdwijning - witte stok met oranje bol - vlag in de kleuren groen, geel en rood met het logo van c.v. "De Sch anseknupp els" Ieder die inlichtingen kan verstrekken wordt verzocht contact op te nemen met het baerebruudspaar 2003 of met het organisatiecomité. Uw reacties worden strikt vertrouwelijk behandeld.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 8