Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -7- Woensdag 12 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 maart: Infoavond over de Diepeling. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 0 Iemes hónning um de moond smaere en stroont d'r ien. 0 Lót de meense mar praote, went vaerkes kunnen vt nie (Trekje niets aan van andermans praat). 0 Van baove boont, mar van oonder stroont (Uiterlijk ziet T er goed uit, maar de schijn bedriegt). 0 Schijnt op Aswoensdag de zon, dan wordt het een goed appeljaar. 0 Droogte en stof in maart is de boer heel wat waard. Maart, in het Latijn martius, is de derde maand en genoemd naar de Romeinse oorlogsgod Mars. Oorspronkelijk was het de eerste maand van de Romeinse kalender en die viel precies samen met het begin van de lente. De zon bereikt op 21 maart het lentepunt, het snijpunt van de zonnebaan (ecliptica) met de equator en voor ons is maart daarom ook de lentemaand. Zoektocht naar H.Hartbeeld wellicht beëindigd Naar aanleiding van onze oproep in de rubriek "Wegwijs" van dagblad De Limburger kregen we onlangs een reactie. Er werd ons door een kerkbestuur een H.Hartbeeld aangeboden. Nog dezelfde week zijn we gaan kijken en we troffen een in onze ogen prachtig beeld aan, dat uitstekend zou staan bij onze parochiekerk. Op zondag 16 maart gaan we met een afvaardiging van het kerkbestuur het beeld nog eens bekijken en als deze haar goedkeuring geeft, gaan we over tot aankoop van het beeld. Ook Koos Swinkels, voorzitter van de Stichting Kruisen en Kapellen, zal 16 maart het beeld in ogenschouw nemen en ons adviseren over een eventuele behandeling van het beeld. U zult begrijpen dat we geweldig blij zijn, wanneer met dit beeld een einde gekomen is aan onze zoektocht. We houden u van verdere ontwikkelingen op de hoogte. Uit het kerkarchief 11-13 Nov. werd triduum gegeven door Z.E. Pater Vredeveld CssR. voor mannen boven 18 jaar en voor vrouwen boven 18 jaar (opkomst der vrouwen was matig). Op 15 Nov. ontvingen wij het beeld van O.L. Vrouw van Fatima (f 140,-) dat op Zaterdag 20 Nov. werd ingezegend, voor het Lof. Door de firma Nelissen Venlo zal zo mogelijk voor Kerstmis geleverd worden een nieuwe verguld zilveren monstrans. Ingeleverd werd de oude verguld-zilveren monstrans van 4 kg, die door de oorlog was beschadigd en wegens har gewicht toch practisch niet gebruikt werd. Uit kunstzinnig oogpunt had de oude monstrans geringe waarde. In Nov. is bericht gekomen dat we in 1949 een nieuwe drieklassige school kunnen bouwen. Waarschijnlijk zal de nieuwe school gebouwd worden op een terrein van de wed. Friesen, gelegen langs de weg naar Oirlo in de nabijheid van de smid. Architect Franssen zal de plannen maken Enkele gegevens over 1948. Doopsels 19 10 j. 9 m. Begrafenissen 4 2 m. 2 vr. Huwelijken 9 PI. Communie 16 10 j. 6 m. ticfjting fcemfiunSig 6enootscf)a Castenrap

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 7