-9- Hoi meense van Cassele en Klên Oeldere Afgeloeëpe zaoterdag zien wij mit de hiële boerefamilie naor de receptie van ozze Prins Arie gewist. De wis was afgelaje vol toen we dor kwame. Onder 't felicitiere van Prins Arie hèt ozze Ceremonie mèster Koene Sir ziene Wiek de hieële familie an de zaal vurgesteld. Vur de meense die nie mèr ien de zaal kosse en noodgedwonge thuus moste blieve stellen wij de familie nog enne kier vur: Boerebruudspaar: Maria van Swinkels van de Oelderse bos en Emonts Zus van de Schei Twan van klên Tontje ziene Wim en Bertha van Snellen Lei van den bergen Kiender: Sanne, Martijn en Jelle Ouders Maria: Henk Maria van 't Meuleveld Ouders Twan: Bert Trudie van de Klên Oelderse berg Getuigen: Peter Phlip van beej 't Grindgat An van koenes plats Peetoom peettante Maria: Wim Agny van de K.O. bouwplats Peetoom peettante Twan: Marcel Myrna van klötjes plats Soekeroom soekertante: Ben Jolanda van de Roland hoeve Knecht maat van 't Bruudspaar: Henk San van Arske hoeve Pater: Pater Johannes van 't Klên Oelders kruus Zuster: Zuster Dina van de orde van 't Klên Oelders kruus Ambtenaar: Elly van Phlip beej 't Grindgat Nou, en mit dizze echte boerefamilie hope we dat 't zondag 2 mart en dinsdag 4 mart op de brulluft allemöl goed zal gaon (en anders pakken we nog mar enne goeie neut van ós eige Diepeling Water) Wij verwaachte ollie allemöl wer te zien op de brulluft van Twan en Maria, um 18.49 uur ien de Schanseschop. Wij hebbe dur zin ien, gillie ok? 't Organisatie Comité

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 9