Knuppels en Knuppelinnekes, Kaartverkoop Bonte Zittingsaovende Wat enne aovend, ut war hartstikke schón, ut dut ös deugt dat gillie mit zóveule gekomme ziet. Gaer wille weej iederieën bedaanke. Dór is wer van alles bijieën gerapt en "verzonne" um ower ós te vertelle. Ok was ut wel meej bijziejes de waorhejd, mar dat meug. Ut get te ver um alles te vernoeme, mar un paar wille weej dur wel benoeme. Ut begös al zaoterdagmiddag mit 't versiere, 's aovens kwame ze felicitiere, ok hier ware ze mit mieër als zien viere. De boerebrulluft haaj ok un hieël verhaal, Ut ging zoonder bombarie, mar mit veul kabaal. De kammereuj al aardig gries, Ware van de waorhejd nie vies. Verder wille weej netuurlek iederieën bedaanke die hun felicitasies, bloeme en/of kadoos an ös gegaeve hebbe. Sommige han hierbeej ok 'n kort of lang verhaal. De karnavalsverieëneging ien 't biezoonder wille weej zeker nie vergaete. Zeej han eur beste bieën veur gezet dur middel van high tech wier dur enne carrière van dizze prins te vurschien getoeëvert.. Dór ware wel mieër acteurs vur nuuedeg um ut zó wiet te kriege. (Ze hebbe ut wel owerleft, mar zien dór nie minder dik op geworre.) Genoeg geschreve, hedde wat gemist, hadde dor mar motte zien gewist. Samegevat: Ut is un ervaring um noeëit te vergaete en wat ge mit gemakt mot hebbe. Ut is een ieër dat ge Prins meugt zien van de Schanseknuppels. Mar Karnaval viere doede nie allieën, durrum hope weej öllie dees daag allemól nog minstens 'n par kieër te zien. Laot ow gaon, blief nie staon Doet mar mit, dizze karnaval zit. Minse allemól hartstikke bedaankt Prinses Anjo, Mark, Moniek en netuurlek Prins Arie 1 P.s. Wór is de (miene) knuppel? De zaterdagavond is uitverkocht. Er zijn nog wel kaartjes voor vrijdag, te bestellen bij Jac Seijkens a 7,00.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3