Stichting Heemkundig Genootschap Castenray ticfjtmg fteemfiunSig 6«nootscl)a Caste nrcrp -2- Woensdag 29 januari: Archeologiecursus LGOG Horst les 2. Aanvang 20.00 uur te Meterik. Woensdag 12 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 maart: Infoavond Diepeling in de Wis. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Wie een boer wil bedriegen, moet een boer meebrengen. Een hommel in januari brengt een goed wijnjaar. Vriezende januari, natte februari, droge maart, regen in april is de boeren hunnen wil. Geeft januari sneeuw en vorst, vaak de boer veel granen dorst. Ien tied van noeëd makte ennen telder van n sneej broeëd. Uit de parochiekroniek Vrijdag 1 Aug. reisde ik naar Roermond om de zaak over het niet mogen bouwen van de kerktoren te bespreken, kreeg echter geen oplossing. Mij werd verzocht de zaak schriftelijk in te dienenhetgeen ik gedaan heb en Donderdag 7 Aug. kreeg ik antwoord: Behoudens goedkeuring van Mhr. Van Oppen, door de Bissch. Bouwcommissie goedgekeurd.W.g. -Delhoofen. Secr. a.h.d. 26 Juli werd door den WelEerw. Heer L.Biemans uit Rotterdam (van het Diocees Versailles) alhier plechtige hoogmis opgedragen. Reeds verschillende jaren kwam hij onder de vacanties in Castenray, en enkele inwoners van C. hadden bijgedragen om zijn studies te bekostigen. Op Zondag 12 Oct. had de opdracht plaats van leden der H. Familie. 66 Vrouwen en meisjes deden de opdracht. Dat het getal niet groter is, komt omdat enkele candidaten zich hadden teruggetrokken en andere wegens ziekte of andere dringende redenen niet aanwezig konden zijn. Theodora v.dLoo, die reeds meer dan 25 jaar lid is van de H.Familie, kreeg de zilveren medaille. Bij deze gelegenheid hebben 5 leden de opdracht hernieuwd Bij de mannen hebben 57 de opdracht. Ook hier waren er die zich hadden teruggetrokken. 6 Hebben de opdracht hernieuwd, terwijl de zilveren medaille werd uitgereikt aan Andreas Seijkens en Sebastianus Willemssen, en het gouden erekruis werd geschonken aan Johannes Donders. Nadat later nog gelegenheid was gegeven om de opdracht te doen, is de totale stand van degenen die tot de H.Familie behoren (als lid van de opdracht): Mannen 66 Vrouwen 80 Totaal 146 Met aspirantleden is het totaal 152 (69 m. 83 vr.) Op 22 Oct. is het eerste begin gemaakt met het herstel van onze kerk, bestaande in de aanvoer van materialen voor opbouw werkkeet en directiekeet. Nadat de resten van de toren met heel veel moeite zijn geruimd en de muren der zijbeuken zijn doorbroken, werden de nodige graafwerken verrricht voor de fundamenten. Op Kerstdag was de doopkapel en een gedeelte van de toren opgemetseld tot 1'Am hoogte. Ondertussen is aan de Haen Venray opdracht gegeven voor het maken van een kluisdeur voor f890; aan Fr. Tummers-Cremers Helden-Parmingen is opdracht gegeven voor den aanleg van het el. licht voor f2592. Besprekingen worden gevoerd over den bouw van een orgel. Het plan dat is ingediend door Fa. Verschueren Heythuysen voorziet in een orgel met 12'A register voor f15.600. Dit plan is goedgekeurd door Dr.Bruning OFM namens de RK Orgelraad en nu moet nog toestemming verkregen worden van Roermond

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 2