-8- Op 28 Juni werd een verdiepingsdag gehouden voor de jonge mannen van 17-25 jaar in het Parochiehuis. Algemene deelname. Leider was Rector van de Boorn Posterholt. Het ledenregister der Broederschap van O.L. Pr. van Altijddurende Bijstand was zoek, zodat aanleg van een nieuw register noodzakelijk was. Er werd propaganda gemaakt en in de week van 12 Juli werden 400 nieuwe leden ingeschreven. Ook voor de Derde Ordedie enigszins verlopen waswerd propaganda gemaakt, met als resultaat, dat op 16 Augustus 65 nieuwe leden werden gekleed. Daar de genootschappen tot Voortplanting des geloofs en het StPetrus Liefdewerk nog niet waren opgericht, is hiervoor propaganda gemaakt. Inschrijfbiljetten werden aan huis bezorgd Het resultaat was buitengewoon groot, als men bedenkt dat de parochie slechts ruim 70 gezinnen telt. Voor het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs gaven zich op 149 leden. Voor het St. Petrus Liefdewerk 141 leden. Aan de Verdiepingsdagen voor jongens van 14-17jaar te Melderslo gehouden, werd door 17 jongens uit deze parochie deelgenomen. Einde Sept. begint de kaderschool voor propagandisten der Kath. Actie uit de kringen Horst en Venray. De lessen zullen gegeven worden in het Parochiehuis alhier. Daar het torenuurwerk totaal versleten is, werd door het kerkbestuur besloten een nieuw torenuurwerk te plaatsen met automatische electrische opwinding en tevens een vierde wijzerplaat te plaatsen. Het werk zal worden uitgevoerd door B.Eysbouts Asten voor de som van f 790,-. Omdat er in de kerk geen krachtleiding ligt en geen materiaal is te krijgen, zal voorlopig een motor voor lichtleiding worden bijgeleverd, welke later kan vervangen worden door een krachtmotor. Voor dit nieuwe torenuurwerk is op heden 23 Oct. 1942, door vrijwillige bijdragen der Parochianen reeds bijeengehaald de buitengewoon grote som van éénduizend acht en veertig gulden en tachtig cent (f1048,80Op 1 Nov. f1087,80. Zaterdag 7 Nov. begon voor jonge mannen een cursus tot inleiding in V volle leven, die gegeven werd door Pater van Maenen van Stein. De deelname was opengesteld voor jonge mannen van 19-25 en ouder en de opkomst was zeer goed Dit jaar werden de graven opgemaakt door één persoon Jac Philipsen Pzn die daarvoor door V kerkbestuur was aangewezen. Het resultaat is, dat het kerkhof veel mooier is geworden, tot volle tevredenheid van alle parochianen. Collecte voor slachtoffers van Y bombardement in Zuid Limburg bracht op f285,07. In October werd aangeschaft een rode stola kostende f23,50. Op 13 Nov. 1942 verschenen vreemde mannen Naschrift in dec. '44, dus na onze bevrijding: t waren Moffenknechten om, zoals in andere kerken, ook hier de kerkklokken weg te nemen. Nauwelijks stond de vrachtauto stil voor de kerk of de klokken begonnen te luiden. Dit duurde van ongeveer half drie tot 20 minuten na vier uur. Intussen waren alle luiken geopend en verdere voorbereidende werkzaamheden verricht, doch omdat het intussen avond was geworden, werden de klokken niet weggenomen. Dit gebeurde Zaterdag 14 Nov. Tot Dinsdag 17 Nov. hebben de klokken gestaan in het portaal der kerk toen ze werden opgeladen op een grote vrachtauto. Volgens gevonden rekeningen hebben de klokken gekost met klokkenstoel, complete luidinrichting en drie koperen cijferringen f1875,- Naschrift van H.Rieter: Dit bedrag is niet de juiste prijs, want er is een oude klok ingeleverd".) Verdere gegevens en opschriften: Grote G-klok: In piam memoriam Gerardi Steegs est nomen meum Gerardus. Aan de andere zijde: Onder den eersten pastoor R.P.C.M. Verheggen werd ik bij de verbouwing dezer kerk gegoten in het heilig jaar 1934. 2de Ais-klok: StMatthias 1934 3d6 Kleine D-klok: Maria 1934 Hoor mijn stem en kom tot Hem. Verder dragen deze klokken den naam B.Eysbouts Asten.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 8