_^M/> Qtst1? Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 16 september 2002 gehouden in café Hesen te Castenray; aanvang 20.00 uur. 2. Notulen openbare vergadering 24 juni 2002 Deze worden door de vergadering vastgesteld en ondertekend door voorzitter en secretaris 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom 3. Ingekomen stukken en mededelingen Evaluatie kermis; er zal navraag worden gedaan waarom de visboer slechts één dag aanwezig was op de kermis Er is geen kleurwedstrijd geweest dit jaar, omdat er geen belangstelling voor was door de kermisexploitanten. Volgend jaar zullen we zelf een activiteit organiseren. Receptie ruiterclub "De Eendracht" Castenray (75-jarig bestaan) is bezocht door Hay en Herman. Open dag Omroep Venray b.g.v. 1214 jarig bestaan. Er is een kaartje gestuurd. Op 15 september is het beeld van Thei Buddiger onthuld. Door folkloregroep "De Hakkespits" werd hieraan een speciaal tintje gegeven door middel van muziek en dans. Onze eigen fanfare 'Dorpsklank" zorgde voor de muzikale omlijsting. Op 5 oktober a.s. is er een rondleiding door ontgrindingsgebied "Diepeling". Deze is bedoeld voor alle inwoners van Castenray. Programma wordt in De Schans bekend gemaakt. Twee afgevaardigden van de Heidemij hebben onze aanvraag bij "Kern met Pit" positief beoordeeld. We zullen nu moeten zorgen dat het dorpsplein opnieuw is ingericht voor september 2003. De familie van Thiel heeft te kennen gegeven dat ze willen stoppen met de verkoop van frites en snacks in Castenray. Met de opknapbeurt van het fietspad langs de Horsterweg zal eind september 2002 worden begonnen. Voor de bouw van een blokhut zal een aanvraag moeten worden ingediend bij de welstandscommissie. Door enkele dorpen gezamenlijk zal een statutenwijziging plaatsvinden. Begin oktober 2002 zal een enquête worden gehouden naar de woonbehoeften in Castenray. De uitslag hiervan zal worden aangeboden aan wethouder Frits Ruyten. Er is overleg geweest met Staatsbosbeheer over het onderhoud aan de "Caselse Vennenroute". Dorpsraad en Heemkundig Genootschap Castenray zullen verder overleg hierover voeren. Er is voor 15,- een videoband te koop bij J. Hesen over de mooiste plekjes en bezienswaardigheden van Arcen en Velden - Horst aan de Maas - Meerlo-Wanssum - Venray - Bergen - Gennep en alle bijbehorende kerkdorpen. 5. Overleg met Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Om 21.00 uur heet de voorzitter mevrouw Duijf en de heer Vinkenvleugel welkom. De voorzitter legt aan de vergadering uit dat het begrijpelijk is dat er banken gesloten worden, maar dat het voor ons onverteerbaar is dat we niet zijn uitgenodigd voor de diverse vergaderingen voorafgaande aan deze sluiting. Ook het niet beschikbaar stellen van een budget voor leefbaarheid in het dorp waar de bank wordt gesloten is voor ons onaanvaardbaar. In het dorp Oirlo wordt wel de bank gesloten, maar in werkelijkheid is het altijd Rabobank Oirlo-Castenray geweest, zodat ook Castenray voor dit budget in aanmerking zou moeten komen. Er wordt door de Rabobank gesuggereerd dat zij een geste zouden hebben gedaan naar de Castenrayse gemeenschap toen het bijkantoor hier werd gesloten. Er is toentertijd door Castenray niets ontvangen. Het voorstel van de Rabobank om in Oirlo te vragen om te komen tot een verdeelsleutel of een gezamenlijke bestemming wordt door de vergadering van de hand gewezen. We zijn van mening dat we niet uit bedelen hoeven te gaan in een huurdorp. Na enige discussie zegt de heer Vinkenvleugel toe zich nader te zullen verdiepen in de historie van Rabobank Oirlo-Castenray en te rade te zullen gaan bij b.v. Henk Peeters en Martin Janssen, die hiervan beter op de hoogte zijn. Wanneer een en ander is uitgezocht zal hij contact opnemen met ons. 6. Rondvraag Hiervan wordt geen gebruikt gemaakt 7. Sluiting Om 22.15 uur sluit de voorzitter de vergadering. Volgende openbare dorpsraadvergadering op maandag 21 oktober 2002.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 2