-16- Burgerlijke Stand GeborenH.Dinghs-Vullings, zoon; P.Rambags-Smits, dochter. Getrouwd: Leo Heidens en Maria Weijs uit Horst; Martien Aarts uit Ysselstein en Mien Heidens; Hein Steeghs en Leonie van Rijswijck uit Tienray; Jean Vullings en Mina v.d Pas uit Helden. OverledenMartien Philipsen en Gerard Dinghs Hsz. Bij P.Rambags brandde door onbekende oorzaak de "schortschuur af. Daar hierin nog een flinke partij ongedorsen haver opgeslagen was, is het voor Piet een schadepost. De vrouw van A.Derks is Hemelvaartsdag naar het ziekenhuis gebracht. (Zojuist vernemen wij dat ze daar reeds is overleden. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, zal de strijd tegen de coloradokever dit jaar nog even intensief moeten worden voortgezet. Er zijn reeds plaatsen waar hij zich met flinke aantallen vertoont. Zondag as. 21 Mei zal wederom de jaarlijkse kringprocessie van de Jonge Boeren zijn naar Oostrum. Wij hopen op een deelname van allen. Gouden Bruiloft. Op 25 April was het 50 jaar geleden dat het echtpaar Pambags-Kuijpers in het huwelijksbootje stapte. De buurt en trouwens ook de hele parochie was al dagen tevoren in de weer, om een passende versiering aan te brengen en op de grote dag was er dan ook niets anders meer te doen dan de papieren bloemen in de ereboog te plaatsen. In verband met het regenachtige weer had men besloten om dit op de dag zelf te doen en daarmee s morgens om zes uur te beginnen. Toen zij echter s morgens de neus buiten staken, was het een weer dat met Kerstmis slecht genoemd zou worden. Het regende en sneeuwde en toch moesten de bloemen worden geplaatst. In regen en sneeuw toog men dan ook aan de slag en toen om kwart over negen de stoet zich kon opstellen om het gouden paar af te halen, waren er al menige keer de handen geklopt van de kou. Voorafgegaan door de ruiterclub, in nieuwe uniformen gestoken, trok het naar de woning van het gouden paar. Intussen bleek dat O.L.Heer toch nog een beetje zonneschijn bewaard had, ofschoon de wind nog guur was. Het gouden paar, in een landauer plaatsgenomen hebbend, werd kerkwaarts gereden, waar een plechtige HJAis werd opgedragen tot dankzegging. De HMis werd opgedragen door een Z.E. pater, geassisteerd door Kapelaan van Lipzig uit Venray en Pater de Ponti uit Oirlo. De meerstemmige Mis werd verdienstelijk uitgevoerd door Castenray s kerkkoor onder leiding van H.Kuijpers. Z.E.Heer pastoor hield de feestpredicatie. Na de HMis werd door een drietal bruidjes uit de buurt onder een toepasselijk gedichtje, bloemen aangeboden, waarna de stoet weer huiswaarts trok. Allen waren blij dat het officiële gedeelte nu achter de rug was. Vooral de bruidjes en de jongens van de ruiterclub hadden veel van de koude te lijden gehad. Deze laatsten echter werden op enkele borrels cognac getracteerd, waardoor het bloed weer wat sneller door het lijf stroomde en met een goede sigaar togen ze weer huiswaarts, s Avonds om zeven uur werd door het mannenkoor de gebruikelijke serenade gebracht. Jammer dat het koude en natte weer zoveel afbreuk heeft gedaan aan dit zeldzame feest. Dit was de laatste aflevering uit de thuisfrontblaadjes. Met ingang van volgende week komen we met een artikelenreeks uit het parochiearchief. Het wordt een kroniek over de jaren 1927-1961. Gegevens uit een kerkarchief van 50 jaar of ouder mogen openbaar gemaakt worden, maar persoonsgevoelige informatie zal door ons uiteraard achterwege gelaten worden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 16