DORPSKALENDER -6- Lowie Roelofs kon tot heden niet fietsen. Op de repetitie van het mannenkoor maakte hij met twee leden de afspraak om hem de andere avond het fietsen te leren. Op de afgesproken avond werd er om 9 uur gestart en om twintig over negen fietste Lowie dat het een lust was om te zien. Nu is hij al zo ver dat hij op zijn eigen fiets de Castenrayse wegen onveilig maakt. Op Zondag 4 juni werd s namiddags onder het Lof het nieuwe vaandel van het in 1948 opgerichte mannenkoor gewijd. Zowel de meerstemmige muziek als het gregoriaans werd door het gehele mannenkoor verzorgd Na afloop werd eenieder nog in de gelegenheid gesteld, om het nieuwe vaandel te bezichtigen en hiervoor een bijdrage te storten. Door "De verenigde coloradokevers" werd eenparig besloten, om volgend jaar hun zomerverblijf niet meer in de Castenrayse aardappelvelden op te slaan, wanneer Teng Jeuken zou doorgaan met zijn geelgroenig goedje over de velden te stuiven. Hun toch al grote moeilijkheden, om met een zo groot aantal aan de kost te komen, werd hierdoor in ernstige mate bedreigd, daar zij van dit goedje zware maagkrampen en naar alle waarschijnlijkheid reeds enige sterfgevallen waren voorgekomen tengevolge van die stuiverij. Dhr. Th. Willems is geslaagd voor het algemeen zuiveldiploma van het F.N.Z. Proficiat! Overleden: L.Geurts L. Jacobs, echtgenote van A.Derks. JONGE BOEREN HOEKJE Op de laatste algemene vergadering heeft de heer P.Peeters zich wegens onvoorziene omstandigheden teruggetrokken uit het bestuur en werd met meerderheid van stemmen gekozen, de heer Jos Weijs. De proefvelden werden verdeeld, de aardappelproef bij de heer H.Philipsen Schoor, de maïsproef bij de wed. L.Peeters. Besloten werd om deel te nemen aan de sportdag te Blitterswijck. De opruiming rondom de kerk werd wederom uitgevoerd Bij de verslagenwedstrijd van de studiedagen kwam de afd met een derde prijs voor de dag. Op een bestuursvergadering werd voorgesteld, om weer de gebruikelijke sportdag te houden. Hiermede komen we terug op de eerstvolgende vergadering. Dit is dan het belangrijkste nieuws. Tot volgende maand!! Voor het diploma Lagere Landbouwschool slaagden te Venray: J. Toeken en G. Willemssen van hier Bij deze betuig ik mijn harteleken dank aan bestuur en leden van het thuisfront voor de onmisbare Knuppel en het blad Salvo, welke mij trouwgedurende mijn diensttijd zijn toegestuurd w.g. Th.G.Willemssen De provinciale weg die door ons dorpje komt, is gepromoveerd tot voorrangsweg. Nieuwe/gewijzigde data 26 okt. Tennisclub; herfst midnighttoernooi 08 febr. receptie Prins (i.p.v. 1 febr.)

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 6